עם ישראל חי!
פתיחת תפריט נגישות
גישה מהירה לדף הבית

קדד קרומי, אסטרגלוס - Astragalus membranaceus

עודכן בתאריך 04/08/2022

Astragalus - Huang Qi


משפחה בוטנית: פרפרניים – (Fabaceae (Leguminosae

 

חלק הצמח | איכויות | רכיבים פעילים | פעילות רפואית | התוויות | מינונים | רגישות | תופעות לוואי | מינון יתר | אזהרות | התוויות נגד | רעילות | אינטראקציות | הריון | הנקה | מחקרים ומנגנונים | מקורות
 

אסטרגלוס או קדד קרומי הוא צמח מרפא נפוץ ברחבי העולם בעל היסטוריה של אלפיים שנות שימוש ברפואה הסינית המסורתית.

שמו הסיני (Huang Qi) מרמז על עליונותו ברפואה הסינית כצמח מחזק וכאדפטוגן (Qi tonic).

ברפואה הסינית נודע הצמח כמחזק טחול, דם וצ'י ושימש לחיזוק כללי ולהגברת העמידות של הגוף במצבי פציעה ומחלות שונות, לרבות מחלות נשימתיות, חולשת מערכת העיכול, מחלות לב ומחלות כליה.
אסטרגלוס הינו צמח רב שנתי הגדל בבר בסין, במונגוליה ובקוריאה לגובה של 50-150 סנטימטרים, במורד גבעות או על גדות נחלים.

שני זנים עיקריים הדומים בשימושם הרפואי הם A. membranaceus ו-A. membranaceus var. mongholicus (הידוע גם כ-A. mongholicus) – שניהם מוגדרים ברפואה הסינית כשורש אסטרגלוס. עקב הידלדלות המשאבים הטבעיים של הצמח ולאור התצרוכת העולמית הגבוהה, הצמח מגודל כיום בסין בגידול חקלאי מסחרי. השורשים נקצרים באביב או בסתיו.
אסטרגלוס נחשב לצמח עדין ובטוח לשימוש לתקופות ארוכות.
אסטרגלוס מותר לשיווק בישראל.

 

חלק הצמח בשימוש

שורש

 

איכויות

טמפרטורה: חמים

לחות: יבש

טעם: מתקתק

 

רכיבים פעילים עיקריים

סאפונינים טריטרפנואידים (Astragalosides I-VII, Astragalus saponins I-III), פוליסכרידים, פלבונואידים, חומצות אמינו (arginine, aspartic acid, asparagine, proline, alanine), חומצות אורגניות (ferulic acid, vanillic acid, isoferulic acid, hydroxy phenyl acrylic acid, caffeic acid), חומצות שומן (linoleic acid, linolenic acid, palmitic acid, daucosterol, lupeol, 13-sitosterol), ויטמינים: חומצה פולית, כולין, בטאין, יסודות קורט: נחושת, כרום, ברזל, אבץ, סלניום, מוליבדנום, קובלט ועוד.

 

פעילות רפואית

להלן פעילויות רפואיות שהצמח ורכיביו הדגימו בשלל מחקרים (קליניים, בע״ח או מעבדה)*:

אדפטוגן, נוֹגד סַרטן, מווסת חיסון, נוֹגד אַלרגיה, נוֹגד דַלקת, נוֹגד חִמצון, נוֹגד אַנמיה, מעלה ספירות לבנות, מוריד רמות סוכר בדם (היפוגליקמי), מגן/מחזק לב, נוגד טרשת עורקים, מפחית לחץ דם, מגן כבד, מגן כליות, נוֹגד וִירוסים.

*העדויות לגבי הפעילויות הרפואיות מוצגות בסעיפי מנגנוני פעולה בהמשך.

 

התוויות

התוויות המגובות במחקרים קליניים*:
חולשה חיסונית, נויטרופניה, אנמיה, סרטן, מחלות אוטואימוניות, אלרגיות, תסמונת התשישות הכרונית, דלקת כבד, הפטיטיס, אי ספיקת לב, דלקת זיהומית של הלב, שבץ, תעוקת חזה, אסתמה, אי ספיקת כליות, סוכרת, נפרופתיה סוכּרתית, הרפס, איידס.

 

התוויות המגובות במחקרים פרה-קליניים (בעלי חיים ומעבדה)*:

טרשת עורקים, לחץ דם גבוה, חרדה, סטרס, הפרעות זיכרון, אלצהיימר, פרקינסון, אפילפסיה, אי פריון בקרב גברים.

 

התוויות נוספות אשר עדיין לא קיימות להן ראיות מחקריות:
שלשול.

 

*סיכום המחקרים נמצא כאן.

 

מינונים

תמצית נוזלית בריכוז 1:3, 45% אלכוהול – 6-24 מ"ל ביום.
תמצית יבשה בריכוז 5:1 – 300-1500 מ"ג ביום.
מרתח – 9-30 גרם ביום.
בפורמולה – 25-40%.

הערת המערכת: בחלק מהמחקרים שנערכו בסין ניתנה תמיסת אסטרגלוס בהזרקה או בעירוי, לרוב בריכוז של 2 גרם צמח למיליליטר תמיסת מלח, בטווח מינונים של 10-60 מ"ל ליום למבוגרים ובמינון של 0.5-1 מ"ל/ק"ג משקל גוף ליום לילדים. חשוב לציין כי לא ברורים ההבדלים בפעילות הרפואית בין נטילה פומית לבין עירוי של הצמח.

 

רגישות, תופעות לוואי ומינון יתר

אסטרגלוס נחשב לצמח למידע השלם למנויים

 

אזהרות וצעדי מנע

קיימת אזהרה תיאורטית לפיה אסטרגלוס עלול להגביר את הפעילות למידע השלם למנויים

 

התוויות נגד

למידע השלם למנויים

 

רעילות

למידע השלם למנויים

 

תגובות הדדיות עם תרופות / צמחי מרפא / תוספי תזונה

 

תרופות למחלת הסרְטן

צמחי מרפא ותוספי תזונה

 

השפעה על חילוף חומרים תרופתי

השפּעת אסטרגלוס על חילוף חומרים תרופתי כמעט ולא נבדקה. למעט מחקר קליני יחיד אשר שלל השפּעת הצמח על מנגנון למידע השלם למנויים

 

תרופות מדכאות חיסון (cyclophosphamide, methotrexate)
יש לנקוט זהירות בשילוב בין הצמח לתרופות אלו.

תיאורטית, אסטרגלוס עשוי להפחית יעילות תרופות מדכאות חיסון(4,14). לפיכך, מוטב להימנע משילוב הצמח בקרב מושתלי איברים.
במחקרים שנערכו בבעלי חיים ובמעבדה(27-33) נצפתה ברוב המקרים הפחתה של הדיכוי החיסוני שהושרה על ידי התרופה ציקלופוֹספמיד.

עם זאת, במחקרים קליניים(34-35) שנערכו בקרב חולי זאבת עם פגיעה כלייתית ובדיווח מקרה(36) על חולה עם תסמונת נפרוטית, שילוב של אסטרגלוס עם תרופות מדכאות חיסון נצפה שיפור בתסמינים, הפחתה של מינוני התרופות והפחתה של תופעות הלוואי התרופתיות.

במודל פגיעה בתימוס שהושרתה בעכברים(30) על ידי התרופה cyclophosphamide, מתן משלב הצמחים אסטרגלוס וארכובית סינית (Polygonum multiflorum) במינון 6 גרם/ק"ג ליום כל אחד במזון במשך שבועיים במקביל לתרופה, הפחית את הפגיעה המורפולוגית והתפקודית (p<0.01) על ידי הפחתת האפופטוזיס התאי. עוד נמצא כי משלב הצמחים היה יעיל יותר בהגנה על התימוס בהשוואה לכל אחד מהצמחים לבדם (p<0.01).
בקרב חולדות(29) שהושרה בהן דיכוי חיסוני באמצעות Cyclophosphamide, הזרקה תוך ורידית של נגזרת מבודדת (F3) שמוצתה מאסטרגלוס במינון 5.55 מ"ג במשך שמונה ימים ביטלה את הדיכוי החיסוני של התרופה והגבירה במובהק את התגובה החיסונית כנגד רקמה שהושתלה בחולדות 
בקרב עכברים(28) שהושרה בהם דיכוי חיסוני באמצעות Cyclophosphamide, מתן אסטרגלוס במינון 500 מ"ג/ק"ג בהזרקה לקרום הצפק במשך שישה ימים מנע דיכוי חיסוני על ידי שיפור השרידות והשגשוג של תאי גזע במוח העצם והשריית ייצור ציטוקינים (IL-6) וגורמי גידול (GM-CSF) המעודדים את ייצור תאי הדם.
בקרב חולדות(31) שהושרה בהן דיכוי חיסוני חלקי באמצעות Cyclophosphamide, השריית תאים חיסוניים מונונוקליארים מהדם הפריפרי שנדגמו מ-19 חולי סרטן במיצוי מימי מרוכז ומיובש בהקפאה של אסטרגלוס (במינון 82 גרם שווה ערך ל- 200 גרם צמח יבש, שדולל בתמיסת מלח בריכוז 0.1 מ"ג/מ"ל) והזרקתם לחולדות, עודדה תגובת דחיית שתל מקומית בחולדות (p<0.01), אשר השתוותה לתגובה שעוררו דגימות מ-15 נבדקים בריאים. פירוש הדבר שלאסטרגלוס יכולת לשקם את התגובה החיסונית שדוכאה על ידי Cyclophosphamide.
לעומת זאת, במחקר נוסף שנערך בקרב חולדות(30) שהושרה בהן דיכוי חיסוני באמצעות cyclophosphamide, מתן תמצית אסטרגלוס וליגוסטיקום במינון 240 מ"ג ליום במזון במשך 12 ימים לא מנע דיכוי של מח העצם ולא שיפר במובהק את ספירת הנויטרופילים וטסיות הדם.
עם זאת במחקרים קליניים שנערכו בקרב חולי זאבת עם פגיעה כלייתית ובדיווח מקרה על חולה עם תסמונת נפרוטית, שילוב של אסטרגלוס עם תרופות מדכאות חיסון נצפה שיפור בתסמינים, הפחתה של מינוני התרופות והפחתה של תופעות הלוואי התרופתיות.

במספר מחקרי מעבדה(32-33) אשר נערכו על תאים סרטניים אנושיים בהשוואה לתאים אנושיים בריאים נמצא שמיצויים של אסטרגלוס ופוליסכרידים שמוצו מאסטרגלוס מגבירים את היכולת החיסונית ומבטלים את הפגיעה החיסונית של התרופה ציקלוֹפוספמיד.

במחקר קליני(34) שנערך בקרב 43 נבדקים שאובחנו בזאבת אדמנתית מערכתית (SLE) בעלי פגיעה כלייתית, מתן מיצוי אסטרגלוס (ריכוז התמצית אינו ידוע) בעירוי במינון 20 מ"ל ליום במשך 12 יום בכל חודש בשילוב עם Cyclophosphamide בעירוי אחת לחודש במשך שלושה חודשים, היה יעיל יותר מהטיפול באמצעות ציקלופוֹספמיד לבדו בשיפור התסמינים הקליניים, בהפחתת פרוטאינוריה ובשיפור התפקוד החיסוני (ירידה ביחס בין CD4 ל- CD8 שמעיד על יותר ויסות חיסוני ופחות פעילות אוטואימונית, ירידה מופחתת בספירת תאי דם לבנים) של החולים. כמו כן נצפתה הפחתה בשיעור ההידבקות בזיהומים (4.35% בקבוצת הביקורת לעומת 25% בקבוצת ההתערבות), ועליה במדדים הכלליים של הנבדקים (עליה בספירת תאי הדם האדומים ועליה ברמות האלבומין בסרום) עם יתרון מובהק לקבוצת הטיפול באסטרגלוס.

מחקר קליני אקראי מבוקר(35) בדק את ההשפעה של טיפול משולב בשורש אסטרגלוס (Astragalus membranacus) ושורש רהמניה, בנוסף לטיפול בגלוקוקורטיקואידים, על חולי זאבת הסובלים ממעורבות כלייתית קשה (לופוס נפריטיס). במחקר שנמשך 6 חודשים השתתפו 52 חולים אשר חולקו אקראית לקבוצת ההתערבות שקיבלה טיפול רפואי מערבי + טיפול צמחי וקבוצת הביקורת שקיבלה רק טיפול רפואי מערבי (גלוקוקורטיקואידים ו- Cyclophosphamide). נמצא כי בקבוצת ההתערבות הפחתת מינון התרופות הייתה גדולה יותר (p<0.05), רמת החלבון בשתן הייתה נמוכה יותר (p<0.05) ושיעור תופעות הלוואי כגון נדודי שינה, חום, הזעה והשמנה היה נמוך יותר בהשוואה לקבוצת הביקורת (p<0.05). החוקרים מסכמים כי טיפול רפואי משולב עם אסטרגלוס ורהמניה עשוי לתרום להורדת מינוני התרופות ולהקל על תופעות הלוואי הנובעות מהטיפול.
דיווח מקרה(36) אודות גבר בן 63 שסבל מתסמונת נפרוטית. במשך שנתיים טופל באמצעות תרופות קונבנציונליות שכללו תרופות מדכאות חיסון (Prednisone, Cyclosporine) וכן מעכבי מערכת הרנין-אנגיוטנסין (מעכבי ACE, אנטגוניסטים לאנגיוטנסין, Aliskiren Spironolactone), אך אלו לא השיגו שיפור במצב הפרוטאינוריה. כעבור שנתיים הוסף לו טיפול במיצוי יבש של אסטרגלוס (Astragalus membranacus) (בריכוז 4:1) במינון השווה ל- 15 גרם ליום למשך 12 חודשים. בעקבות הטיפול חווה המטופל נסיגה מוחלטת של התסמונת הנפרוטית.

 

שאר האינטראקציות פתוחות למנויים בלבד.

 

 

תרופות להורדת סוכר למידע השלם למנויים

 

תרופות להורדת לחץ דם {תרופות משתנות, חוסמי הקולטן לאנגיוטנסין 2, חוסמי בטא, Perindopril (מעכבת ACE)} למידע השלם למנויים

 

אסטרגלוס ורמהנְיה בשילוב עם תרופות להורדת לחץ דם (מעכבי ACE, חוסמי הקולטן לאנגיוטנסין II) לטיפול בנפרופתיה סוּכרתית למידע השלם למנויים

 

אינטרפרון אלפא (IFN-α) למידע השלם למנויים 

 

תרופות אנטי רטרוויראליות לטיפול באיידְס (Zlcitabine, Zidovudine) למידע השלם למנויים

 

תרופות אנטי ויראליות (זובירקס) למידע השלם למנויים

 

אינטרלוקין 2 (IL-2) למידע השלם למנויים

 

טיפול קונבנציונאלי בשחפת למידע השלם למנויים

 

תרופות לטיפול בפעילות יתר של בלוטת התריס (Tapazole/Methimazole) למידע השלם למנויים

 

תרופות לטיפול באנמיה אפלסטית (Stanozolol) למידע השלם למנויים

 

גליקוזידים קרדיאלים (Digoxin) למידע השלם למנויים

 

תרופות נוגדות דלקת סטרואידליוֹת למידע השלם למנויים

 

תרופות הרגעה (Midazolam) למידע השלם למנויים

 

תרופות נוגדות קרישה למידע השלם למנויים

 

תרופות הורמונליות למידע השלם למנויים

 

ליתיום למידע השלם למנויים

 

תיאופילין למידע השלם למנויים

 

כימותרפיה - כללי למידע השלם למנויים

 

כימותרפיה מבוססת פלטינום (Cisplatin) למידע השלם למנויים

 

פרוטוקול MVP הכולל Mitomycin C, Vinblastine, Cisplatin למידע השלם למנויים

 

כימותרפיה מסוג וינקה אלקלואידים Vinorelbine,Vinblastine למידע השלם למנויים

 

תוספי סִידן למידע השלם למנויים

 

אנג'לִיקה סינית למידע השלם למנויים

 

רהמנְיה למידע השלם למנויים

 

מרווה סִינית למידע השלם למנויים

 

לפה גדוֹלה למידע השלם למנויים

 

ג'ינסנְג קוריאני למידע השלם למנויים

 

שוּש קירח למידע השלם למנויים

 

עוּזרר למידע השלם למנויים

 

אטרקטִילודס למידע השלם למנויים

 

שכִיזנדרה למידע השלם למנויים

 

לִיגוסטיקום למידע השלם למנויים

 

ארכובִית סינית למידע השלם למנויים

 

הריון

אסטרגלוס מתאים לשימוש בהריון(134).

 

הנקה

אין מספיק מידע בנושא, אך אסטרגלוס נחשב כבטוח לשימוש גם בהנקה.

 

מחקרים קליניים ומנגנוני פעולה

 

המחקרים הקליניים ומנגנוני הפעולה פתוחים למנויים בלבד.

 

 

מקורות

 

 1. Mills S, Bone K. Principles and practice of Phytotherapy. Modern Herbal Medicine, 2ed. Churchill Livingstone, 2013. https://www.elsevier.com/books/principles-and-practice-of-phytotherapy/9780443069925. 
 2. Denzler K, Moore J, Harrington H, et al. Characterization of the Physiological Response following In Vivo Administration of Astragalus membranaceus. Evid Based Complement Alternat Med.2016;2016:6861078. https://www.hindawi.com/journals/ecam/2016/6861078/.
 3. Tong X, Xiao D, Yao F, Huang T. Astragalus membranaceus as a cause of increased CA19-9 and liver and kidney cysts: a case report. J Clin Pharm Ther. 2014 Oct;39(5):561-3. Epub 2014 May 8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806627.
 4. Brinker F. Herb Contraindications and Drug Interactions, 4th ed. Sandy (OR): Eclectic Medical Publications; 2010. https://www.eclecticherb.com/herb-contraindications-drug-interactions
 5. Upton R (ed.). Astragalus Root. American Herbal Pharmacopoeia, Santa Cruz, Cal., 1999. http://files.achs.edu/resource/nat302/ahp-Astragalus.pdf 
 6. Pan HF, Fang XH, Li WX, Ye DQ, Wu GC, Li XP. Radix Astragali: a promising new treatment option for systemic lupus erythematosus. Med Hypotheses. 2008 Aug;71(2):311-2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18440160.
 7. Tu LH, Huang DR, Zhang RQ, Shen Q, Yu YY, Hong YF, Li GH. Regulatory action of Astragalus saponins and buzhong yiqi compound on synthesis of nicotinic acetylcholine receptor antibody in vitro for myasthenia gravis. PubMed. [Online] 1994. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8088200.
 8. Yang ZC, Qu ZH, Yi MJ, Wang C, Ran N, Xie N, Fu P, Feng XY, Lv ZD, Xu L. Astragalus extract attenuates allergic airway inflammation and inhibits nuclear factor κB expression in asthmatic mice. Am J Med Sci. 2013 Nov;346(5):390-5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23267235.
 9. Wang G, Liu CT, Wang ZL, Yan CL, Luo FM, Wang L, Li TQ. Effects of Astragalus membranaceus in promoting T-helper cell type 1 polarization and interferon-gamma production by up-regulating T-bet expression in patients with asthma. PubMed. [Online] 2006. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17361521.
 10. Chen W, Li Y, Yu M. Astragalus polysaccharides: an effective treatment for diabetes prevention in NOD mice. PubMed. [Online] 2008. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18924264.
 11. He Y, Du M, Gao Y, Liu H, Wang H, Wu X, Wang Z. Astragaloside IV attenuates experimental autoimmune encephalomyelitis of mice by counteracting oxidative stress at multiple levels. PLoS One. 2013 Oct 4;8(10):e76495. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24124567.
 12. Bensky D, Gamble A, Kaptchuk T. Chinese Herbal Medicine Materia Medica. Vista, CA: Eastland Press, 1993. https://www.eastlandpress.com/products/eastland-herb.
 13. Bone K. Clinical Applications of Ayurvedic and Chinese Herbs. Phytotherapy Press, Warwick, Queensland, Austral., 1996. https://openlibrary.org/works/OL9521942W
 14. Miller LG. Herbal medicinals – selected clinical considerations focusing on known or potential drug-herb interactions. Arch. Intern. Med., 158:2200-2211, 1998. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9818800.
 15. Zhang YH, Zhang YJ, Guo YL, Li WJ, Yu C. Astragaloside IV inhibited the activity of CYP1A2 in liver microsomes and influenced theophylline pharmacokinetics in rats. J Pharm Pharmacol. 2013 Jan;65(1):149-55. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23215698
 16. Shi P, Lin X, Yao H. A comprehensive review of recent studies on pharmacokinetics of traditional Chinese medicines (2014-2017) and perspectives. Drug Metab Rev. 2018;50(2):161–92. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29258334
 17. Zhang GY, Ou RL, Li FY, et al. Regulation of drug-metabolizing enzymes and efflux transporters by Astragali radix decoction and its main bioactive compounds: implication for clinical drugdrug interactions. J Ethnopharmacol. 2016, 180:104–113. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26805467
 18. Lau C, Mooiman KD, Maas-Bakker RF, Beijnen JH, Schellens JH, Meijerman I. Effect of Chinese herbs on CYP3A4 activity and expression in vitro. J Ethnopharmacol. 2013 Sep 16; 149(2):543-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23876595
 19. Pao LH, Hu OY, Fan HY, Lin cc, Liu LC, Huang PW. Herb-drug interaction of 50 chinese herbal medicines on CYP3A4 activity in vitro and in vivo. AM J Chin Med. 2012; 40(1): 57-75. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22298448.
 20. Brewer CT, Chen T. Hepatotoxicity of Herbal Supplements Mediated by Modulation of Cytochrome P450. Int J Mol Sci. 2017 Nov 8;18(11). pii: E2353. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29117101 
 21. Yu C, Chai X, Yu L, Chen S, Zeng S. Identification of novel pregnane X receptor activators from traditional chinese medicines. J. Ethnopharmacol. 2011;136:137–143. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21524698 
 22. Liu W, Liu G, Liu J. Effects of astragaloside IV on the pharmacokinetics of omeprazole in rats. Pharm Biol. 2019 Dec;57(1):449–52. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31290355
 23. Zhou Q, Ye Z, Ruan Z, Zeng S. Investigation on modulation of human P-gp by multiple doses of Radix Astragali extract granules using fexofenadine as a phenotyping probe. J Ethnopharmacol. 2013 Apr 19;146(3):744-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23422332
 24. Lou Y, Guo Z, Zhu Y, Zhang G, Wang Y, Qi X, et al. Astragali radix and its main bioactive compounds activate the Nrf2-mediated signaling pathway to induce P-glycoprotein and breast cancer resistance protein. J Ethnopharmacol. 2019 Jan 10;228:82–91. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30243825
 25. Tian QE, De Li H, Yan M, et al. Effects of Astragalus polysaccharides on P-glycoprotein efflux pump function and protein expression in H22 hepatoma cells in vitro. BMC Complement Altern Med. 2012 Jul 11;12:94. https://bmccomplementalternmed.biomedcentral.com/articles/10.1186/1472-6882-12-94.
 26. Sloan kettering, Astragalus membranacus monograph. https://www.mskcc.org/cancer-care/integrative-medicine/herbs/Astragalus.
 27. Stargrove M B, Treasure J,McKee D. L, Herb, Nutrient, and Drug Interactions, Elsevier, 2008. https://www.us.elsevierhealth.com/herb-nutrient-and-drug-interactions-9780323029643.html
 28. Wei X, Zhang J, Li J, Chen S. Astragalus mongholicus and Polygonum multiflorum’s protective function against cyclophosphamide inhibitory effect on thymus. Am J Chin Med 2004;32:669-680. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15633803
 29. Chu DT, Wong WL, Mavligit GM. Immunotherapy with Chinese medicinal herbs. II. Reversal of cyclophosphamide-induced immune suppression by administration of fractionated Astragalus membranaceus in vivo. J. Clin. Lab. Immunol., 25(3):125-129, 1988. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3260961
 30. Zhu XL, Zhu BD. Mechanisms by which Astragalus membranaceus injection regulates hematopoiesis in myelosuppressed mice. Phytother. Res., 21(7):663-667, 2007. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17421056
 31. Sun Y, Hersh EM, Talpaz M, et al. Immune restoration and/or augmentation of local graft versus host reaction by traditional Chinese medicinal herbs. Cancer 1983;52:70-3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6336578.
 32. Wang DC. Influence of Astragalus membranaceus (AM) polysaccharide FB on immunologic function of human periphery blood lymphocyte. Zhonghua Zhong Liu Za Zhi 1989;11:180-183. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2612327
 33. Khoo KS, Ang PT.Extract of astragalus membranaceus and ligustrum lucidum does not prevent cyclophosphamide-induced myelosuppression. Singapore Med J. 1995 Aug;36(4):387-90. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8919152
 34. Su L, Mao JC, Gu JH. Effect of intravenous drip infusion of cyclophosphamide with high-dose Astragalus injection in treating lupus nephritis. Zhong Xi Yi Jie He Xue Bao. (2007) . https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17498486.
 35. Li M, Ma JJ, Zhao XL, Zhu Y. Treating lupus nephritis by a drug pair of radix astragali and rehmanniae radix combined with glucocorticoid: a preliminary clinical study. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2014 Aug;34(8):956-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25223180.
 36. Leehey DJ, Casini T, Massey D. Remission of membranous nephropathy after therapy with Astragalus membranaceus. Am J Kidney Dis. 2010 Apr;55(4):772. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20338467.
 37. Tian H, Lu J, He H, Zhang L, Dong Y, Yao H, Feng W, Wang S. The effect of Astragalus as an adjuvant treatment in type 2 diabetes mellitus: A (preliminary) meta-analysis. Ethnopharmacol. 2016 Sep 15;191:206-215. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27269392.
 38. Pang F. Clinical research of Astragalus in improvement of insulin resistance and insulin secretion in type 2 diabetes mellitus. Zhongguo Yi Yao Dao Kan, 2013, v.15;No.118, 1420-1421.
 39. Wang XX, Li M, Yan M, et al. Effect of Astragalus-supplemented enteral nutrition on metabolism in tyoe-2 diabetic patients with ischemic stroke. Chang Wai Yu Chang Nei Ying Yang, 2007, No.57, 108-110.
 40. Zhao JH. Clinical effect analysis of Huangqi on adjuvant treatment in type2 diabetes. Shi Yong Lin Chuang Yi Yao Za Zhi, 2010, v.14, 60-61.
 41. Zhou L, Zhang SH, Yu Z, Zou KL. A clinical study on the influence of Radix Astragali for diabetic insulin resistance and serum adioponectin. Xin Zhong Yi, 2007, No.396, 82-83+88.
 42. Huang CL, Lu YP. Effect of Astragalus injection on insulin resistance in auxiliary treating patients with diabetes mellitus type 2. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2003;23(10):779-780. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14626197.
 43. Wu Y, Ou-Yang JP, Wu K, et al. Hypoglycemic effect of Astragalus polysaccharide and its effect on PTP1B. Acta Pharmacol.Sin. 2005;26(3):345-352. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15715932.
 44. Jia W, Gao WY, Xiao PG. Antidiabetic drugs of plant origin used in China: compositions, pharmacology, and hypoglycemic mechanisms. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 2003;28(2):108-113. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15015278.
 45. Liu YH, Yang L, Liu J. [Clinical observation on treatment of early diabetic nephropathy by milkvetch injection combined with captopril]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2005;25(11):993-995. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16355614.
 46. Lu DC, Su ZJ, Rui T. [Effect of jian yan ling on serum lipids, apoprotein and lipoprotein-a]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi 1994;14(3):142-144, 131-2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7950180.
 47. Park JH, Kim BK, Park MK, and et al. Anti-diabetic activity of herbal drugs. Kor J Pharmacogn 1997;28(2):72-74. 
 48. Shen P, Liu MH, Ng TY, et al. Differential effects of isoflavones, from Astragalus membranaceus and Pueraria thomsonii, on the activation of PPARalpha, PPARgamma, and adipocyte differentiation in vitro. J Nutr 2006;136(4):899-905. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16549448.
 49. Zhang DQ, Zhang JJ, Wang JX, et al. [Effects of Qilan Tangzhining capsule on glucose and lipid metabolism in rats with diabetes mellitus and hyperlipemia]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 2005;30(10):773-777. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16075719.
 50. Zhang F, Wei Y, Zhou Y, et al. Pharmacokinetics and hepatic uptake of gliquidone affected by Huangqi injection. Eur J Drug Metab Pharmacokinet. 2014 Dec;39(4):255-61. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24085486
 51. Yuan YM, Gao JW, Shi Z, et al. Herb-drug pharmacokinetic interaction between radix astragali and pioglitazone in rats. J Ethnopharmacol. 2012 Nov 21;144(2):300-4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23026308
 52. Qi-Yan Z, Wei-Jing L, Wei-Wei Sun, et al. The efficacy and safety of Chinese herbal medicine combined with ACEI/ARB for treatment of incipient diabetic nephropathy: A meta-analysis. TMR Integrative Medicine, 2, (1): 7-29. http://www.tmrjournals.com/im/EN/abstract/abstract190.shtml
 53. Zhang L, Shergis JL, Yang L, et al. Astragalus membranaceus (Huang Qi) as adjunctive therapy for diabetic kidney disease: An updated systematic review and meta-analysis. J Ethnopharmacol. 2019 Jul 15;239:111921. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31034954
 54. Li M, Wang W, Xue J, Gu Y, Lin S. Meta-analysis of the clinical value of Astragalus membranaceus in diabetic nephropathy. J Ethnopharmacol. (2011) . https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20951192.
 55. Nan Fang Yi Ke Da Xue Xue Bao. Integrated treatment of traditional Chinese medicine and western medicine for early- and intermediate-stage diabetic nephropathy. Zhao L, et al . (2007) . https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17666348.
 56. Wang HY, Chen YP. Clinical observation on treatment of diabetic nephropathy with compound fructus arctii mixture. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2004;24(7):589-592. https://europepmc.org/abstract/med/15307694.
 57. Lu ZM, Yu YR, Tang H, Zhang XX. The protective effects of Radix Astragali and Rhizoma Ligustici chuanxiong on endothelial dysfunction in type 2 diabetic patients with microalbuminuria. Sichuan Da Xue Xue Bao Yi Xue Ban. 2005 Jul;36(4):529-32. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16078580.
 58. Li C, Cao L, Zeng Q. Astragalus prevents diabetic rats from developing cardiomyopathy by downregulating angiotensin II type2 receptors' expression. J Huazhong.Univ Sci Technolog.Med Sci 2004;24(4):379-384. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15587404.
 59. Fu S, et al. Huangqi injection {a traditional Chinese patent medicine} for chronic heart failure: a systematic review. PLoS One. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3089614/.
 60. Yang QY, Lu S, Sun HR. Clinical effect of Astragalus granule of different dosages on quality of life in patients with chronic heart failure. Chin J Integr Med. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21390582.
 61. Li NY, Yu H, Li XL, et al. Astragalus Membranaceus Improving Asymptomatic Left Ventricular Diastolic Dysfunction in Postmenopausal Hypertensive Women with Metabolic Syndrome: A Prospective, Open-Labeled, Randomized Controlled Trial. Chin Med J (Engl). 2018 Mar 5;131(5):516-526. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29483384.
 62. Ai P, Yong G, Dingkun G, et al. Aqueous extract of Astragali Radix induces human natriuresis through enhancement of renal response to atrial natriuretic peptide. J Ethnopharmacol. Mar 28 2008;116(3):413-421. https://www.semanticscholar.org/paper/Aqueous-extract-of-Astragali-Radix-induces-human-of-Ai-Yong/bdfcaaddb05de65947b1b04b897307d69ea2897d.
 63. Qian ZW, Mao SJ, Cai XC, et al. Viral etiology of chronic cervicitis and its therapeutic response to a recombinant interferon. Chin Med J (Engl). 1990 Aug;103(8):647-51. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2173655.
 64. Wei H, Sun R, Xiao W, et al. Traditional Chinese medicine Astragalus reverses predominance of Th2 cytokines and their up-stream transcript factors in lung cancer patients. Oncol.Rep. 2003;10(5):1507-1512. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12883732.
 65. Lin Y, Wang B, Luo XQ. Clinical study of Astragalus's preventing the recurrence of asthma in children. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2011 Aug;31(8):1090-2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21910341.
 66. Mao SP, Cheng KL, Zhou YF. Modulatory effect of Astragalus membranaceus on Th1/Th2 cytokine in patients with herpes simplex keratitis. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2004 Feb;24(2):121-3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15015443.
 67. Peng JZ, Wu SH, Zhang LL, Hou YD, Colby B. Studies on inhibitory effects of nIFNs and rIFNs in combination with antiviral drugs on adenovirus multiplication. Zhongguo Yi Xue Ke Xue Yuan Xue Bao. 1984 Apr;6(2):116-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6085759.
 68. Ono K, Nakane H, Meng ZM, Ose Y, Sakai Y, Mizuno M. Differential inhibitory effects of various herb extracts on the activities of reverse transcriptase and various deoxyribonucleic acid (DNA) polymerases. Chem Pharm Bull (Tokyo). 1989 Jul;37(7):1810-2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2478305.
 69. Yuan WL, Chen HZ, Yang YZ, et al. Chin. Effect of Astragalus membranaceus on electric activities of cultured rat beating heart cells infected with Coxsackie B-2 virus. Chin Med J (Engl). 1990;103(3):177–182. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2164463.
 70. Sun Y, Yang J. Experimental study of the effect of Astragalus membranaceus against herpes simplex virus type 1. Di Yi Jun Yi Da Xue Xue Bao. 2004;24(1):57–58. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14724098.
 71. Cui, X, Wang, Y, Kokudo, N, Fang, D, Tang, W. Traditional Chinese medicine and related active compounds against hepatitis B virus infection. Biosci.Trends 2010;4(2):39-47. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20448340.
 72. Liu WJ, Liu B, Guo QL., Zhang YC, Yuan YJ, Fu XD, Deng ZH, Lin J. Influence of ganciclovir and Astragalus membranaceus on proliferation of hematopoietic progenitor cells of cord blood after cytomegalovirus infection in vitro. Zhonghua Er.Ke.Za Zhi. 2004;42(7):490-494. View abstract. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15324563.
 73. Zhu H, Zhang Y, Ye G, Li Z, Zhou P, Huang C. In vivo and in vitro antiviral activities of calycosin-7-O-beta-D-glucopyranoside against coxsackie virus B3. PubMed. [Online] 2009. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19122283.
 74. Chen XJ, Bian ZP, Lu S, Xu JD, Gu CR, Yang D, Zhang JN. Cardiac protective effect of Astragalus on viral myocarditis mice: comparison with Perindopril. PubMed. [Online] 2006. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16710898.
 75. Zhang L, Liu Y, Yu Z. [Study on the anti–herpes simplex virus activity of a suppository or ointment form of Astragalus membranaceus combined with interferon alpha 2b in human diploid cell culture]. Zhonghua Shi Yan He Lin Chuang Bing Du Xue Za Zhi 1998;12:269-271. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12526333.
 76. Hou YD, Ma GL, Wu SH et al. Effect of Radix Astragali seu Hedysari on the interferon system. Chin Med J (Engl) 1981;94:35-40. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6164521.
 77. Sangkitporn S, Shide L, Klinbuayaem V, et al. Efficacy and safety of zidovudine and zalcitabine combined with a combination of herbs in the treatment of HIV-infected Thai patients.. Southeast Asian J Trop Med Public Health. 2005 May; 36(3): 704-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16124442.
 78. Zuo L, Dong X, Sun X. The curative effects of Astragalus membranaceous Bunge (A6) in combination with acyclovir on mice infected with HSV-1. Virol Sin 1995.
 79. Chu DT, Lepe-Zuniga J, Wong WL et al. Fractionated extract of Astragalus membranaceus, a Chinese medicinal herb, potentiates LAK cell cytotoxicity generated by a low dose of recombinant interleukin-2. J Clin Lab Immunol 1988;26:183-187. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3264344/
 80. Chu D, Sun Y, Lin J et al. [F3, a fractionated extract of Astragalus membranaceus,potentiates lymphokine-activated killer cell cytotoxicity generated by low-dose recombinant interleukin-2]. Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi 1990;10:34-36, 35. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2350835.
 81. Chu DT, Lin JR, Wong W. [The in vitro potentiation of LAK cell cytotoxicity in cancer and aids patients induced by F3, a fractionated extract of Astragalus membranaceus]. Zhonghua Zhong Liu Za Zhi 1994;16:167-171. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7956691.
 82. Jiang RH, Xu HB, Fu J. Outcomes of Chinese herb medicine for the treatment of multidrug-resistant tuberculosis: a systematic review and meta-analysis. Complement Ther Med. 2015 Aug;23(4):544-54. Epub 2015 Jun 10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26275647.
 83. QuWen, Song Wenxiu. Effects of Huangqi injection with Tapazole on treatment of Graves′ disease complication Leukopenia. Tianjin Pharmacy 2000-04. http://en.cnki.com.cn/Article_en/CJFDTotal-TJYA200004046.htm.
 84. Wang MS, Li J, Di HX, Li ZL, Yang SL, Hou W, Yan JY, Zhao XM. Clinical study on effect of Astragalus Injection and its immuno-regulation action in treating chronic aplastic anemia. Chin J Integr Med. 2007 Jun;13(2):98-102. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17609906.
 85. Yang QY, Lu S, Sun HR. Effects of Astragalus on cardiac function and serum tumor necrosis factor-alpha level in patients with chronic heart failure]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2010;30(7):699-701. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20929124.
 86. Niu GH, Sun X, Zhang CM. Effect of compound Astragalus recipe on lymphocyte subset, immunoglobulin and complements in patients with myasthenia gravia. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2009 Apr;29(4):305-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19526753.
 87. Li WZ, et al. Protective effect of extract of Astragalus on learning and memory impairments and neurons' apoptosis induced by glucocorticoids in 12-month-old male mice. Anat Rec (Hoboken). (2011) . https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21538932.
 88. He CL, Yi PF, Fan QJ, et al. Xiang-Qi-Tang and its active components exhibit anti-inflammatory and anticoagulant properties by inhibiting MAPK and NF-kappaB signaling pathways in LPS-treated rat cardiac microvascular endothelial cells. Immunopharmacol Immunotoxicol. Apr 2013;35(2):215-224. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23171279.
 89. Zhang CZ, Wang SX, Zhang Y, Chen JP, Liang XM. In vitro estrogenic activities of Chinese medicinal plants traditionally used for the management of menopausal symptoms. J Ethnopharmacol. 2005 Apr 26;98(3):295-300. https://europepmc.org/abstract/med/15814262.
 90. Chen J, Zhang X, Wang Y, et al. Formononetin promotes proliferation that involves a feedback loop of microRNA-375 and estrogen receptor alpha in estrogen receptor-positive cells. Mol Carcinog. Mar 2016;55(3):312-319. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25663261.
 91. Ma J, Peng A, Lin S. Mechanisms of the therapeutic effect of astragalus membranaceus on sodium and water retention in experimental heart failure. Chin Med J (Engl). 1998 Jan;111(1):17-23. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10322646
 92. Gong R, Wang P, Dworkin L.What we need to know about the effect of lithium on the kidney. Am J Physiol Renal Physiol. 2016 Dec 1;311(6):F1168-F1171. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27122541
 93. Qi F, Zhao L, Zhou A, et al. The advantages of using traditional Chinese medicine as an adjunctive therapy in the whole course of cancer treatment instead of only terminal stage of cancer. Biosci Trends. 2015 Feb;9(1):16-34. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25787906
 94. Duan P, Wang ZM. [Clinical study on effect of Astragalus in efficacy enhancing and toxicity reducing of chemotherapy in patients of malignant tumor]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi 2002;22:515-517. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12592686
 95. Zou Yh, Liu Xm. [Effect of Astragalus injection combined with chemotherapy on quality of life in patients with advanced non–small cell lung cancer]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi 2003;23:733-735. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14626183
 96. Lee KY, Jeon YJ. Macrophage activation by polysaccharide isolated from Astragalus membranaceus. Int Immunopharmacol 2005;5:1225-1233. https://europepmc.org/abstract/med/15914327
 97. McCulloch M, See C, Shu XJ, et al. Astragalus-based Chinese herbs and platinum-based chemotherapy for advanced non-small-cell lung cancer: meta-analysis of randomized trials. J Clin Oncol. 2006 Jan 20;24(3):419-30. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16421421
 98. Zhao KS, Mancini C, Doria G. Enhancement of the immune response in mice by Astragalus membranaceus extracts. Immunopharm., 20:225-234, 1990. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2149722
 99. Yoshida Y, Wang MQ, Liu JN, et al. Immunomodulating activity of Chinese medicinal herbs and Oldenlandia diffusa in particular. Int. J. Immunopharm.,19(7):359-370, 1997. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9568540.
 100. Yan PH, Yan M, Wang XM, Wang SH. [Effect of Huangqi injection on short-term prognosis in children with acute lymphoblastic leukemia]. Zhongguo Dang Dai Er Ke Za Zhi. 2014 Feb;16(2):141-6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24568906/
 101. Cao A, He H, Wang Q, et al. Evidence of Astragalus injection combined platinum-based chemotherapy in advanced nonsmall cell lung cancer patients: A systematic review and meta-analysis. Medicine (Baltimore). 2019 Mar;98(11):e14798. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30882655
 102. Guo L, Bai SP, Zhao L, Wang XH. Astragalus polysaccharide injection integrated with vinorelbine and cisplatin for patients with advanced non-small cell lung cancer: effects on quality of life and survival. Med Oncol. 2012 Sep;29(3):1656-62. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21928106
 103. Ming H, Chen Y, Zhang F, et al. [Astragalus polysaccharides combined with cisplatin decreases the serum levels of CD44 and collagen type IV and hyaluronic acid in mice bearing Lewis lung cancer]. Xi Bao Yu Fen Zi Mian Yi Xue Za Zhi. 2015 Jul;31(7):909-13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26146060
 104. Xiong M, He Q, Wang J, Lai H. Astragalosides reduce cisplatin ototoxicity in guinea pigs. ORL J Otorhinolaryngol Relat Spec. 2011;73(3):131-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21494054
 105. Chen Y, Bi L, Luo H, Jiang Y, et al. Water extract of ginseng and astragalus regulates macrophage polarization and synergistically enhances DDP's anticancer effect. J Ethnopharmacol. 2019 Mar 25;232:11-20. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30529424
 106. Auyeung KK, Law PC, Ko JK. Combined therapeutic effects of vinblastine and Astragalus saponins in human colon cancer cells and tumor xenograft via inhibition of tumor growth and proangiogenic factors. Nutr Cancer. 2014;66(4):662-74. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/01635581.2014.894093
 107. Kang SC, Kim HJ, Kim MH. Effects of Astragalus membranaceus with supplemental calcium on bone mineral density and bone metabolism in calcium-deficient ovariectomized rats. Biol Trace Elem Res. 2013 Jan;151(1):68-74. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23136088.
 108. Cheng X, Wei B, Sun L, et al. Astragaloside I Stimulates Osteoblast Differentiation Through the Wnt/beta-catenin Signaling Pathway. Phytother Res. Jul 10 2016. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27397144.
 109. Jin Y, Qu C, Tang Y, Pang H, et al. Herb pairs containing Angelicae Sinensis Radix (Danggui): A review of bio-active constituents and compatibility effects. J Ethnopharmacol. 2016 Apr 2;181:158-71. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26807913
 110. Zong HX, Li J, Zhao Y, Ding ZX. Clinical observation on danggui buxue oral solution. Zhongchengyao, 1999, 21, 132-133.
 111. Gao QT, Cheung JK, Li J, et al. A Chinese herbal decoction, Danggui Buxue Tang, prepared from Radix Astragali and Radix Angelicae Sinensis stimulates the immune responses. Planta Med. 2006 Oct;72(13):1227-31. Epub 2006 Aug 10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16902872
 112. Tao YY, Chen Y, Chen GF, et al. Anti- hepatic fibrosis effect of Ādanggui buxue decoctionāwith different proportions of Radix Astraga and Angelica sinensis in rats. Shanghai Zhongyiyao Daxue Xuebao, 2008, 22, 40-44.
 113. Meng LQ, Putten VV, Qu L, et al. Altered expression of gene profiles modulated by a combination of Astragali Radix and Angelicae Sinensis Radix in obstructed rat kidney authors. Planta Med. 2010, 76, 1431-1438. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20195958/
 114. Liu IM, Tzeng TF, Liou SS. A Chinese herbal decoction, dang gui bu xue tang, prepared from Radix Astragali and Radix Angelicae sinensis, ameliorates insulin resistance induced by a high-fructose diet in rats. Evid-based. Compl. Alt. 2011, 1-11. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19233878/
 115. Shi XQ, Shang EX, Tang YP, et al. [Interaction of Nourishing and Tonifying Blood Effects of the Combination of Angelicae Sinensis Radix and Astragali Radix Studied by Response Surface Method]. Yao Xue Xue Bao. 2012 Oct;47(10):1375-83. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23289152/
 116. Gao QT, Cheung JKH, Choi RCY, et al. A Chinese herbal decoction prepared from Radix Astragali and Radix Angelicae Sinensis induces the expression of erythropoietin in cultured Hep3B cells. Planta Med. 2008, 74, 392-395. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18484529/
 117. Zheng KYZ, Choi RCY, Xie HQH, et al. The expression of erythropoietin triggered by danggui buxue tang, a Chinese herbal decoction prepared from Radix Astragali and Radix Angelicae Sinensis, is mediated by the hypoxia-inducible factor in cultured HEK293T cells. J. Ethnopharmacol. 2010, 132, 259-267. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20723591/
 118. Lei Y, Wang JH, Chen KJ. Comparative study on angiogenesis effect of Astragalus Membranaceus and Angelica sinensis in chick embryo choriollantoic membrane. Zhongguo Zhongyao Zazhi, 2003a, 28, 876-878. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15015388/
 119. Gao QT, Cheung JKH, Li J, et al. A Chinese herbal decoction, Danggui Buxue Tang, activates extracellular signal-regulated kinase in cultured T-lymphocytes. Febs. Lett. 2007a, 581, 5087-5093. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17923124/
 120. Dong TTX, Zhao KJ, Gao QT, et al. Chemical and Biological Assessment of a Chinese Herbal Decoction Containing Radix Astragali and Radix Angelicae Sinensis: Determination of Drug Ratio in Having Optimized Properties. J. Agr. Food Chem. 2006, 54, 2767-2774. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16569074/
 121. Gao QT, Choi RCY, Cheung AWH, et al. Danggui buxue tang-a Chinese herbal decoction activates the phosphorylations of extracellular signal-regulated kinase and estrogen receptor α in cultured MCF-7 cells. Febs Lett. 2007b, 581, 233-240. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17187784/
 122. Yang WJ, Li DP, Li JK, et al. Synergistic antioxidant activities of eight traditional Chinese herb pairs. Biol. Pharm. Bull. 2009, 32, 1021-1026. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19483308/
 123. Li S, Yin XX, Su T, et al. Therapeutic effect of Astragalus and Angelica mixture on the renal function and TCM syndrome factors in treating stage 3 and 4 chronic kidney disease patients. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2014 Jul;3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25137839.
 124. Huang GC, et al. Effects of Dang-Gui-Bu-Xue-Tang, an herbal decoction, on iron uptake in iron-deficient anemia. Drug Des Devel Ther. 2016 Mar 2;10:949-57. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27041997.
 125. Wang WP, Cao QC, Wang HW, Lv YP. Pharmacokinetic study on different compatibilities of dangguibuxuetang. Zhongguo Linchuang Yaolixue yu Zhiliaoxue, 2009, 14, 659-663.
 126. Lau KM, Lai KK, Liu CL, et al. Synergistic interaction between Astragali Radix and Rehmanniae Radix in a Chinese herbal formula to promote diabetic wound healing. J Ethnopharmacol. 2012 May 7;141(1):250-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22366433
 127. Changtai Z, Hao C, Xifa Z, et al. Meta-Analysis of the Clinical Value of Danshen Injection and Huangqi Injection in Liver Cirrhosis. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine Volume 2013(2013), Article ID 842824, 8 pages: s.n. https://www.hindawi.com/journals/ecam/2013/842824/.
 128. Tan YW, Yin YM, Yu XJ. Influence of Salvia miltiorrhizae and Astragalus membranaceus on hemodynamics and liver fibrosis indexes in liver cirrhotic patients with portal hypertension. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2001 May;21(5):351-3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12577420.
 129. Cho JH, Cho CK, Shin JW, et al. Myelophil, an extract mix of Astragali Radix and Salviae Radix, ameliorates chronic fatigue: a randomised, double-blind, controlled pilot study. Complement Ther Med. 2009 Jun;17(3):141-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19398067.
 130. Zhou Y, Tong X, Ren S, et al. Synergistic anti-liver fibrosis actions of total astragalus saponins and glycyrrhizic acid via TGF-β1/Smads signaling pathway modulation. J Ethnopharmacol. 2016 Aug 22;190:83-90. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27282665
 131. Cui K, Zhang S, Jiang X, Xie W. Novel synergic antidiabetic effects of Astragalus polysaccharides combined with Crataegus flavonoids via improvement of islet function and liver metabolism. Mol Med Rep. 2016 Jun;13(6):4737-44. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27081750אטרקטילודיס
 132. Li J, Li F, Xu Y, Yang W, et al. Chemical Composition and Synergistic Antioxidant Activities of Essential Oils From Atractylodes macrocephala and Astragalus Membranaceus. Nat Prod Commun, 2013 Sep;8(9):1321-4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24273876
 133. Yan F, Zhang QY, Jiao L, et al. Synergistic hepatoprotective effect of Schisandrae lignans with Astragalus polysaccharides on chronic liver injury in rats. Phytomedicine. 2009 Sep;16(9):805-13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19345075
 134. Mills S, Bone K, The Essential Guide to Herbal Safety. Churchill Livingstone, 2005. https://www.elsevier.com/books/the-essential-guide-to-herbal-safety/mills/978-0-443-07171-3.
 135. Taixiang W, Munro AJ, Guanjian L. Chinese medical herbs for chemotherapy side effects in colorectal cancer patients. Cochrane Database Syst Rev. 2005 Jan 25;(1):CD004540. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15674951.
 136. Chen HW, Lin IH, Chen YJ, Chang KH, Wu MH, Su WH, Huang GC, Lai YL. A novel infusible botanically-derived drug, PG2, for cancer-related fatigue: a phase II double-blind, randomized placebo-controlled study. Clin Invest Med. 2012 Feb 1;35(1):E1-11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22309959.
 137. Zhang Qiong; Chen Li. Nanjing Clinical Observations on Acupuncture Point Injection for Adverse Reactions to Stomach Cancer Chemotherapy.Shanghai Journal of Acupuncture and Moxibustion 2014-02. http://en.cnki.com.cn/Article_en/CJFDTotal-SHZJ201402024.htm.
 138. Chen L, Xie C, Wu L. Point injection of injectio radici astragali for treatment of post-chemotherapy adverse reactions. J Tradit Chin Med. 2005 Mar;25(1):21-2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15889516.
 139. Zhang XJ, Yan M, Liu Y, Wang XM, Nuriding H. Effects of Huangqi injection on infection factors in children with acute lymphoblastic leukemia. Zhongguo Dang Dai Er Ke Za Zhi. 2014 Feb;16(2):147-51. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24568907.
 140. Lau BH, Ruckle HC, Botolazzo T, Lui PD. Chinese medicinal herbs inhibit growth of murine renal cell carcinoma. Cancer Biother 1994;9:153-61. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7812364.
 141. Cho WC, Leung KN. In vitro and in vivo anti-tumor effects of Astragalus membranaceus. Cancer Lett. 2007 Jul 8;252(1):43-54. Epub 2007 Jan 16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17223259.
 142. Wei W, Xiao HT, Bao WR, et al. TLR-4 may mediate signaling pathways of Astragalus polysaccharide RAP induced cytokine expression of RAW264.7 cells. J Ethnopharmacol. Feb 17 2016;179:243-252. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26743224.
 143. Auyeung KK, Law PC, Ko JK. Astragalus saponins induce apoptosis via an ERK-independent NF-kappaB signaling pathway in the human hepatocellular HepG2 cell line. Int J Mol Med. [Online] 2009 Feb;23(2):189-96. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19148542.
 144. Tin MM, Cho CH, Chan K, James AE, Ko JK. Astragalus saponins induce growth inhibition and apoptosis in human colon cancer cells and tumor xenograft. Carcinogenesis. 2007 Jun;28(6):1347-55. Epub 2006 Dec 5. : s.n., Zhong Xi Yi Jie He Xue Bao. 2009 Dec;7(12):1174-80. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17148504.
 145. Ye MN, Chen HF. Effects of Astragalus injection on proliferation of basal-like breast cancer cell line MDA-MB-468. Zhong Xi Yi Jie He Xue Bao. 2008 Apr;6(4):399-404. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18405609.
 146. Cheng XD, Hou CH, Zhang XJ, Xie HY, Zhou WY, Yang L, Zhang SB, Qian RL. Effects of Huangqi (Hex) on inducing cell differentiation and cell death in K562 and HEL cells. Acta Biochim Biophys Sin (Shanghai). 2004 Mar;36(3):211-7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15202506.
 147. Auyeung KK, Mok NL, Wong CM, Cho CH, Ko JK. Astragalus saponins modulate mTOR and ERK signaling to promote apoptosis through the extrinsic pathway in HT-29 colon cancer cells. Int J Mol Med. [Online] 2010 Sep;26(3):341-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20664949.
 148. Deng Y, Chen HF. Effects of Astragalus injection and its ingredients on proliferation and Akt phosphorylation of breast cancer cell lines. Zhong Xi Yi Jie He Xue Bao. 2009 Dec;7(12):1174-80. doi: 10.3736/jcim20091216. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20015441.
 149. Tseng A, Yang CH, Chen CH, et al. An in vivo molecular response analysis of colorectal cancer treated with Astragalus membranaceus extract. Oncol Rep. Feb 2016;35(2):659-668. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4689484/.
 150. Law PC, Auyeung KK, Chan LY, et al. Astragalus saponins downregulate vascular endothelial growth factor under cobalt chloride-stimulated hypoxia in colon cancer cells. BMC Complement Altern Med. 2012;12:160. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22992293.
 151. Huang WH, Liao WR, Sun RX. Astragalus polysaccharide induces the apoptosis of human hepatocellular carcinoma cells by decreasing the expression of Notch1. Int J Mol Med. Aug 2016;38(2):551-557. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27279598.
 152. Shon YH, Nam KS. Protective effect of Astragali radix extract on interleukin 1beta-induced in fl ammation in human amnion. Phytother Res. 2003 Nov;17(9):1016-20. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14595579.
 153. Ryu M, Kim EH, Chun M, Kang S, Shim B, Yu YB, Jeong G, Lee JS. Astragali Radix elicits anti-inflammation via activation of MKP-1, concomitant with attenuation of p38 and Erk. J Ethnopharmacol. [Online] 2008 Jan 17;115(2):184-93. Epub 2007 Oct 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17996413.
 154. Ko JK, Lam FY, Cheung AP. Amelioration of experimental colitis by Astragalus membranaceus through anti-oxidation and inhibition of adhesion molecule synthesis. World J Gastroenterol. [Online] 2005 Oct 7;11(37):5787-94. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4479677/.
 155. Ko JK, Chik CW. The protective action of radix Astragalus membranaceus against hapten-induced colitis through modulation of cytokines. Cytokine. [Online] 2009 Aug;47(2):85-90. doi: 10.1016/j.cyto.2009.05.014. Epub 2009 Jun 17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19539495.
 156. Lee SJ, Oh SG, Seo SW, Ahn HJ, Geum D, Cho JJ, Park CS. Oral administration of Astragalus membranaceus inhibits the development of DNFB-induced dermatitis in NC/Nga mice. Biol Pharm Bull. [Online] 2007 Aug;30(8):1468-71. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17666805.
 157. Wang B, Chen MZ. Astragaloside IV possesses antiarthritic effect by preventing interleukin 1β-induced joint inflammation and cartilage damage. Arch Pharm Res. 2014 Jun;37(6):793-802. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24469603.
 158. Zhang WJ, Hufnagl P, Binder BR, Wojta, J. Antiinflammatory activity of astragaloside IV is mediated by inhibition of NF-kappaB activation and adhesion molecule expression. Thromb.Haemost. 2003;90(5):904-914. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14597987.
 159. Tian Z, Liu Y, Yang B, et al. Astagalus Polysaccharide Attenuates Murine Colitis through Inhibiton of the NLRP3 Inflammasome. Planta Med. Jun 9 2016. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27280937.
 160. Yuan Y, Sun M, and Li KS. Astragalus mongholicus polysaccharide inhibits lipopolysaccharide-induced production of TNF-alpha and interleukin-8. . World J Gastroenterol. 8-7-2009;15(29):3676-3680. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19653348.
 161. Li HQ, Qiu JD, Yang LH. Regulation of Astragalus heteropolysaccharides on synoviocytes apoptosis and proinflammatory cytokine secretion of rats with adjuvant arthritis. Yao Xue Xue Bao. [Online] 2009 Jul;44(7):731-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19806911.
 162. Hoo RL, Wong JY, Qiao C, Xu A, Xu H, Lam KS.The effective fraction isolated from Radix Astragali alleviates glucose intolerance, insulin resistance and hypertriglyceridemia in db/db diabetic mice through its anti-inflammatory activity. Nutr Metab (Lond) 2010;7:67. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20735814.
 163. Xiping Z, Ke W, Yaping Y, Hongchan Z, Qihui C. Protective effect and mechanisms of radix astragali injection on the intestinal mucosa of rats with obstructive jaundice. Mediators.Inflamm. 2010;2010:757191. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20300591.
 164. Sheng BW, Chen XF, Zhao J, He DL, Nan XY. Astragalus membranaceus reduces free radical-mediated injury to renal tubules in rabbits receiving high-energy shock waves. Chin Med J (Engl). 2005 Jan 5;118(1):43-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15642225.
 165. Motomura K, Fujiwara Y, Kiyota N, Tsurushima K, Takeya M, Nohara T, Nagai R, Ikeda T. Astragalosides isolated from the root of Astragalus radix inhibit the formation of advanced glycation end products. J Agric Food Chem. 2009 Sep 9;57(17):7666-72. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19681610.
 166. Shirataki Y, Takao M, Yoshida S, and et al. Antioxidative components isolated from the roots of Astragalus membranaceus Bunge ( Astragali Radix ). . Phytotherapy Research 1997;11:603-605. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/(SICI)1099-1573(199712)11:8%3C603::AID-PTR161%3E3.0.CO;2-U.
 167. Xu XY, Li LH, Wu LS, et al. Adjustment effect of Radix Astragalus and Radix Angelicae sinensis on TNF-alpha and bFGF on renal injury induced by ischemia reperfusion in rabbit. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 2002;27(10):771-7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12776561.
 168. Fengqin L, Yulin W, Xiaoxin Z, Youpeng J, Yan C, Qing-qing W, Hong C, Jia S, Lei H. The heart-protective mechanism of Qishaowuwei formula on murine viral myocarditis induced by CVB3. J Ethnopharmacol. 2-3-2010;127(2):221-228. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19932162.
 169. Xiong P, Jiang LZ, Liao XQ. Morphological investigation of the protective effect of astragaloside preconditioning against ischemia-reperfusion lung injury in rats. Nan.Fang Yi.Ke.Da.Xue.Xue.Bao. 2010;30(8):1864-1867. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20813687.
 170. Guan Y, Zhou Z, Zhang C, Ruan Y, Wu Z. Effect of A-L tonic capsule on DNA content in rat experimental hepatocarcinogenesis. J Huazhong.Univ Sci Technolog.Med Sci 2002;22(1):12-3, 16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12658771.
 171. Chan JY, Lam FC, Leung PC, Che CT, Fung KP. Antihyperglycemic and antioxidative effects of a herbal formulation of Radix Astragali, Radix Codonopsis and Cortex Lycii in a mouse model of type 2 diabetes mellitus. Phytother.Res 2009;23(5):658-665. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.2694.
 172. Han L, Chen KJ. The protective effects of yi-xin-kang capsule on the structure and function of rat myocardial mitochondria. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 2001;26(11):773-777. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12776352.
 173. Wang WW. and Chen YP. Effect of Astragalus and Arctium in different combinations on reactive oxygen species content and nuclear transcription factor kappaB expression in renal tissue of streptozotocin rats. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2008;28(10):917-920. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19123331.
 174. Toda S, Yase Y, Shirataki Y. Inhibitory effects of astragali radix, crude drug in Oriental medicines on lipid peroxidation and protein oxidative modification of mouse brain homogenate by copper. Phytother.Res 2000;14(4):294-296. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10861978.
 175. Zhang BQ, Hu SJ, Qiu LH, Zhu JH, Xie XJ, Sun J, Zhu ZH, Xia Q, Bian K. Effects of Astragalus membranaceus and its main components on the acute phase endothelial dysfunction induced by homocysteine. Vascul.Pharmacol 2007;46(4):278-285. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17196887.
 176. Wang D, Shen W, Tian Y, Dong Z, Liu G, Sun Z, Yang S, Zhou S. Protective effect of total flavonoids of radix Astragali on mammalian cell damage caused by hydroxyl radical. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 1995;20(4):240-2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7646797.
 177. Shahzad M, Shabbir A, Wojcikowski K, Wohlmuth H, Gobe GC. The Antioxidant Effects of Radix Astragali (Astragalus membranaceus and Related Species) in Protecting Tissues from Injury and Disease. Curr Drug Targets. 2016;17(12):1331-40. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26343107. 
 178. Zhang C, Zhu C, Ling Y, Zhou X, Dong C, Luo J, Liu Y. The clinical value of Huangqi injection in the treatment of leucopenia: a meta-analysis of clinical controlled trials. PLoS One. 2013 Dec 12;8(12):e83123. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24349444.
 179. Weng XS. Treatment of leucopenia with pure Astragalus preparation--an analysis of 115 leucopenic cases. In Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi: 1995; 15(8): 462-464. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8580691.
 180. Lu ZM, Qian XH, Chen ZW, Zhang CH, Guo LS, Chen J. Prospective clinical study of radix astragali and its compound prescription for treatment of β-thalassemia in children. Zhongguo Dang Dai Er Ke Za Zhi. 2012 May;14(5):344-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22613104.
 181. Zheng KY, et al. Flavonoids from Radix Astragali induce the expression of erythropoietin in cultured cells: a signaling mediated via the accumulation of hypoxia-inducible factor-1α. J Agric Food Chem. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21309574.
 182. Xu CJ, Jian XC, Cheng HQ. Influence of Astragalus membranaceus injection on the proliferation of rabbit bone marrow stromal cells and differentiation to osteoblast. Zhong.Nan.Da.Xue.Xue.Bao.Yi.Xue.Ban. 2004;29(4):489-491. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16134616.
 183. Li NQ. Clinical and experimental study on shen-qo injection with chemotherapy in the treatment of malignant tumor of digestive tract. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.ZaZhi. 1992;12(10):579, 588-592. https://europepmc.org/abstract/med/1302539.
 184. Zee-Cheng RK. Shi-quan-da-bu-tang (ten significant tonic decoction), SQT. A potent Chinese biological response modifier in cancer immunotherapy, potentiation and detoxification of anticancer drugs. Methods Find.Exp Clin Pharmacol 1992;14(9):725-736. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1294861.
 185. Ma R, Xie RF .The effect of Radix Astragali on mouse marrow hemopoiesis. J Tradit Chin Med 1983;3(3):199-204. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6556405.
 186. Matkovic Z, Zivkovic V, Korica M, Plavec D, Pecanic S, Tudoric N. Efficacy and safety of Astragalus membranaceus in the treatment of patients with seasonal allergic rhinitis. Phytother Res. 2010 Feb;24(2):175-81. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19504468.
 187. Wang H, Chang B, Wang B. The effect of herbal medicine including Astragalus membranaceus (fisch) bge, codonpsis pilosula and glycyrrhiza uralensis fisch on airway responsiveness. Zhonghua Jie He He Hu Xi Za Zhi. 1998 May;21(5):287-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11326953.
 188. Kim JH, Kim MH, Yang G, Huh Y, Kim SH, Yang WM. Effects of topical application of Astragalus membranaceus on allergic dermatitis. Immunopharmacol Immunotoxicol. 2013 Feb;35(1):151-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23083228.
 189. Xu S, Tian BP, Zhang LH, Hua W, Xia LX, Chen ZH, Li W, Shen HH. Prevention of allergic airway hyperresponsiveness and remodeling in mice by Astragaliradix antiasthmatic decoction. BMC Complement Altern Med. 2013 Dec 25;13:369. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24367979.
 190. Wang J, Zhang QY, Chen YX. Effects of Astragalus membranaceus on cytokine secretion of peripheral dendritic cells in children with Henoch-Schonlein purpurain the acute phase. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2009 Sep;29(9):794-7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19960975.
 191. Kusum, M., Klinbuayaem, V., Bunjob, M., and Sangkitporn, S. Preliminary efficacy and safety of oral suspension SH, combination of five chinese medicinal herbs, in people living with HIV/AIDS ; the phase I/II study. J.Med.Assoc.Thai. 2004;87(9):1065-1070. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15516007.
 192. Wei JA, Sun LM, Chen YX. Effects of Ailing Granule on immuno-reconstruction in HIV/AIDS patients. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2006 Apr;26(4):319-21. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16688998.
 193. Dang SS, Jia XL, Song P, Cheng YA, Zhang X, Sun MZ, Liu EQ. Inhibitory effect of emodin and Astragalus polysaccharide on the replication of HBV. World J Gastroenterol. 12-7-2009;15(45):5669-5673. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2789219/.
 194. Wang S, Li J, Huang H, Gao W, Zhuang C, Li B, Zhou P, Kong D. Anti-hepatitis B virus activities of astragaloside IV isolated from radix Astragali. PubMed. [Online] 2009. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19122295.
 195. Lien AS, Jiang YD, Chih-Hsin Mou MS, Sun MF, Bih-Shya Gau RN, Yen HR. Integrative Traditional Chinese Medicine Therapy Reduces the Risk of Diabetic Ketoacidosis in Patients with Type 1 Diabetes Mellitus. J Ethnopharmacol. 2016 Jun 20. pii: S0378-8741(16)3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27340102.
 196. Yin X, Zhang S, Kong Y, and et al. Observation on efficiency of jiangtang capsule in treating diabetes mellitus type 2 with hyperlipidemia. Chinese Journal of Integrated Traditional and Western Medicine 2001;7(3):214-216. https://www.researchgate.net/publication/225161436.
 197. Chao M, Zou D, Zhang Y, Chen Y, Wang M, Wu H, Ning G, Wang W. Improving insulin resistance with traditional Chinese medicine in type 2 diabetic patients. Endocrine. 2009;36(2):268-274. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19728183.
 198. Gao SR, Bu JH, Zhu LZ. Preliminary exploration on effect of qilian decoction in intervention treatment of diabetes mellitus type 2 with insulin resistance and its influence on related inflammatory cytokines. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2004 Jul;24(7):593-5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15307695.
 199. Liang HY, Hou F, Ding YL, Zhang WN, Huang XH, Zhang BY, Liu Y. Clinical evaluation of the antioxidant activity of Astragalus in women with gestational diabetes. Nan Fang Yi Ke Da Xue Xue Bao. 2009 Jul;29(7):1402-4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19620065.
 200. Zou F, Mao XQ, Wang N, Liu J, Ou-Yang JP. Astragalus polysaccharides alleviates glucose toxicity and restores glucose homeostasis in diabetic states via activation of AMPK. Acta Pharmacol Sin. 2009 Dec;30(12):1607-15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19960007.
 201. Mao XQ, Yu F, Wang N, Wu Y, Zou F, Wu K, Liu M, Ouyang JP. Hypoglycemic effect of polysaccharide enriched extract of Astragalus membranaceus in diet induced insulin resistant C57BL/6J mice and its potential mechanism. Phytomedicine. 2009 May;16(5):416-25. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19201177.
 202. Liu M, Wu K, Mao X, Wu Y, Ouyang J. Astragalus polysaccharide improves insulin sensitivity in KKAy mice: regulation of PKB/GLUT4 signaling in skeletal muscle. J Ethnopharmacol. [Online] 2010 Jan 8;127(1):32-7. doi: 10.1016/j.jep.2009.09.055. Epub 2009 Oct 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19800959.
 203. Wang N, Zhang D, Mao X, Zou F, Jin H, Ouyang J. Astragalus polysaccharides decreased the expression of PTP1B through relieving ER stress induced activation of ATF6 in a rat model of type 2 diabetes. Mol.Cell Endocrinol 8-13-2009;307(1-2):89-98. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19524131.
 204. Li, HB, Ge YK, Zhang L, Zheng XX. Astragaloside IV improved barrier dysfunction induced by acute high glucose in human umbilical vein endothelial cells. Life Sci 8-15-2006;79(12):1186-1193. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16650877.
 205. Yu J, Zhang Y, Sun S, Shen J, Qiu J, Yin X, Yin H, Jiang S. Inhibitory effects of astragaloside IV on diabetic peripheral neuropathy in rats. Can J Physiol Pharmacol. [Online] 2006 Jun;84(6):579-87. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16900242.
 206. Lei ZY, Qin H, Liao JZ. Action of Astragalus membranaceus on left ventricular function of angina pectoris. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1994 Apr;14(4):199-202, 195. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7950192.
 207. Li SQ, Yuan RX, Gao H. Clinical observation on the treatment of ischemic heart disease with Astragalus membranaceus. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1995 Feb;15(2):77-80. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7787395.
 208. Zhou ZL, Yu P, Lin D. Study on effect of Astragalus injection in treating congestive heart failure. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. (2001). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12575607.
 209. Zhang JG, Gao DS, Wei GH. Clinical study on effect of Astragalus injection on left ventricular remodeling and left ventricular function in patients with acute myocardial infarction. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2002;22(5):346-348. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12584831.
 210. Chen LX, Liao JZ, Guo WQ. Effects of Astragalus membranaceus on left ventricular function and oxygen free radical in acute myocardial infarction patients and mechanism of its cardiotonic action. Zhongguo Zhong. Xi. Yi Jie He Za Zhi. 1995; 15(3): 141-143. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7647526.
 211. Yang QY, Chen KJ, Lu S, Sun HR. Research progress on mechanism of action of Radix Astragalus in the treatment of heart failure. Chin J Integr Med 2012;18(3):235-240. https://link.springer.com/article/10.1007/s11655-012-1022-1.
 212. Meng D, Chen XJ, Bian YY, Li P, Yang D, Zhang JN. Effect of astragalosides on intracellular calcium overload in cultured cardiac myocytes of neonatal rats. Am J Chin Med. [Online] 2005;33(1):11-20. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15844829.
 213. Lei Y, Gao Q, Li YS. Study on effects of Astragalus, Angelica and their combination on vascular endothelial cell proliferation in vitro. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2003 Oct;23(10):753-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14626189.
 214. Zhang WD, et al. Astragaloside IV from Astragalus membranaceus shows cardioprotection during myocardial ischemia in vivo and in vitro. Planta Med. (2006). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16450288.
 215. Lin Y, Ning XF, Yu W, Li ZP. Effects of astragaloside IV on cardiac collagen content in rats with acute myocardial infarction and its mechanisms. Chin Pharm J (Chin) 2008;43:833-837. https://jglobal.jst.go.jp/en/detail?JGLOBAL_ID=200902275650724764&rel=0.
 216. Zhang ZC, Li SJ, Yang YZ, Chen RZ, Chen YZ. Effect of astragaloside on myocardial fibrosis in chronic myocarditis. Chin J Integr Tradit West Med (Chin) 2007;27:728-730. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17879539.
 217. Xu XL, Ji H, Gu SY, Huang QJ, Chen YP. Effects of astragaloside IV on experimental ventricular remodeling in mice and its mechanism from matrix metalloproteinase aspect. J China Pharm Univ (Chin) 2010;41:70-75. http://www.zgykdxxb.cn/jcpuen/ch/reader/view_abstract.aspx?file_no=20100113&flag=1.
 218. Zhou JY, Fan Y, Kong JL, Wu DZ, Hu ZB. Effects of components isolated from Astragalus membranaceus Bunge on cardiac function injured by myocardial ischemia reperfusion in rat. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 2000;25(5):300-302. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12512456.
 219. Chen XJ, Meng D, Feng L, Bian YY, Li P. Protective effect of astragalosides on myocardial injury by isoproterenol in SD rats. Am J Chin Med. [Online] 2006;34(6):1015-25. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17163590.
 220. Luo Z, et al. Astragalus membranaceus prevents daunorubicin-induced apoptosis of cultured neonatal cardiomyocytes: role of free radical effect of Astragalus membranaceus on daunorubicin cardiotoxicity. Phytother Res. (2009). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19172580.
 221. Zhang J, Gu JY, Chen ZS, Xing KC, Sun B. Astragalus polysaccharide suppresses palmitate-induced apoptosis in human cardiac myocytes: the role of Nrf1and antioxidant response. Int J Clin Exp Pathol. 2015 Mar 1;8(3):2515-24. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26045757.
 222. Chen CC, Lee HC, Chang JH, Chen SS, Li TC, Tsai CH, Cho DY, Hsieh CL. Chinese Herb Astragalus membranaceus Enhances Recovery of Hemorrhagic Stroke: Double-Blind, Placebo-Controlled, Randomized Study. Evid Based Complement Alternat Med. 2012;2012:708452. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3310143/.
 223. Liu ZL, Liu ZJ, Liu JP, Kwong JS. Herbal medicines for viral myocarditis. Cochrane Database Syst.Rev. 2012;11:CD003711. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3407372/.
 224. Hikino H, Funayama S, and Endo K. Hypotensive principle of Astragalus and Hedysarum roots. Planta Medica 1976;30:297-302. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1005534.
 225. Yao LM, Liu TW, Wu WF. Effects of Astragalus injection in reversing left ventricular hypertrophy induced by renal hypertension in rats. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.ZaZhi. 2009;29(10):918-921. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20073225.
 226. Deng G, Yu YR. Radix Astragali improves impaired endothelial dependent vasodilation in obese rat. Sichuan Da Xue Xue Bao Yi Xue Ban. 2009 Jul;40(4):608-11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19764554.
 227. Li MR, Yu YR, Deng G. Astragalus membranaceus improves endothelial-dependent vasodilator function in obese rats. Nan Fang Yi Ke Da Xue Xue Bao. 2010 Jan;30(1):7-10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20117973.
 228. You Y, et al. Anti-atherosclerotic function of Astragali Radix extract: downregulation of adhesion molecules in vitro and in vivo . BMC Complement Altern Med. (2012). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22536886.
 229. Li SQ, He H. Effects of Astragalus Membranacus on superoxide dismutase and lipid peroxide in patients with pectoris. Chin J Integr Med Cardio-Cerebrovasc Dis (Chin) 2003; 1231-1234. 
 230. Wang YF, et al. polysaccharides on ATP binding Protective effect of Astragalus cassette transporter A1 in THP-1 derived foam cells exposed to tumor necrosis factor-alpha. Phytother Res. (2010). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19653192.
 231. Oram JF. ATP-binding cassette transporter A1 and cholesterol trafficking. Curr Opin Lipidol. (2002). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12151852.
 232. Fujiwara Y, et al. Triterpenoids isolated from Zizyphus jujuba inhibit foam cell formation in macrophages. J Agric Food Chem. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21446758.
 233. Zhang C, et al. Mechanisms underlying vasorelaxant action of astragaloside IV in isolated rat aortic rings. Clin Exp Pharmacol Physiol. (2007). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17439405.
 234. Zhang WD, et al. Astragaloside IV dilates aortic vessels from normal and spontaneously hypertensive rats through endothelium-dependent and endothelium-independent ways. Planta Med. (2006). http://agris.fao.org/agris-search/search.do?recordID=US201301090590
 235. Qiu LH, Xie XJ, Zhang BQ. Astragaloside IV improves homocysteine-induced acute phase endothelial dysfunction via antioxidation. Biol Pharm Bull. (2010) . https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20410599.
 236. Zhang N, et al. Astragaloside IV improves metabolic syndrome and endothelium dysfunction in fructose-fed rats. Molecules. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21555978.
 237. Yang HY, Li J, Yi M. Study on chronical hepatitis B with treatment of integrative traditional Chinese and Western medicine. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 2006 Aug;31(15):1277-80. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17048576.
 238. Chen H, Weng L. Comparison on efficacy in treating liver fibrosis of chronic hepatitis B between Astragalus Polygonum anti-fibrosis decoction and jinshuibao capsule. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2000 Apr;20(4):255-7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11789260.
 239. Tang LL, Sheng JF, Xu CH, Liu KZ. Clinical and experimental effectiveness of Astragali compound in the treatment of chronic viral hepatitis B. J Int Med Res 2009;37(3):662-667. http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/147323000903700308.
 240. Zhang BZ, Ding F, Tan LW. Clinical and experimental study on yi-gan-ning granule in treating chronic hepatitis B. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi 1993;13(10):597-9, 580. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8312695.
 241. Zhang YD, Shen JP, Zhu SH, Huang DK, Ding Y, Zhang XL. Effects of Astragalus (ASI, SK) on experimental liver injury. Yao Xue Xue Bao. [Online] 1992;27(6):401-6. https://europepmc.org/abstract/med/1442065.
 242. Dang SS, Zhang X, Jia XL, Cheng YA, Song P, Liu EQ, He Q, Li ZF. Protective effects of emodin and Astragalus polysaccharides on chronic hepatic injury in rats. Chin Med J (Engl). [Online] 2008 Jun 5;121(11):1010-4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18706249.
 243. Wang DQ, Critchley JA, Ding BG, Ma YQ, Zhao HL, Thomas GN, Tian YP, Tomlinson B, Critchley LA, Edward JA. Protection against paracetamol-induced hepatic damage using total flavonoids of Astragalus. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. [Online] 2001 Sep;26(9):617-20. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12776431.
 244. Wang DQ, Ding BG, Ma YQ, Zhao HL, Neil TG, Brian T, Tian YP, Wang CB, Critchley JA. Studies on protective effect of total flavonoids of Astragalus on liver damage induced by paracetamol. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. [Online] 2001 Jul;26(7):483-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12776364.
 245. Liu H, Wei W, Sun WY, Li X. Protective effects of astragaloside IV on porcine-serum-induced hepatic fibrosis in rats and in vitro effects on hepatic stellate cells. J Ethnopharmacol. 4-21-2009;122(3):502-508. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19429320.
 246. Ti YX, Pan ZX, Wu C. Intervention of Astragalus injection on the kidney injury after cardiopulmonary bypass of infants congenital heart disease. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. (2011). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21812263.
 247. Qu ZL, Dong H, Wang SD. Effects of Astragalus injection on renal function in patients after cardiac valve replacement with cardiopulmonary bypass. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. (2009). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19526755.
 248. Wu HM, Tang JL, Cao L, Sha ZH, Li Y. Interventions for preventing infection in nephrotic syndrome. Cochrane Database Syst.Rev. 2012;4:CD003964. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22513919.
 249. Chen LP, Zhou QL, Yang JH. Protective effects of astragali injection on tubular in patients with primary nephrotic syndrome. Zhong Nan Da Xue Xue Bao Yi Xue Ban. (2004). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16145898.
 250. Ahmed MS, et al. Treatment of idiopathic membranous nephropathy with the herb Astragalus membranaceus. Am J Kidney Dis. (2007). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18037104.
 251. Zuo C, Xie XS, Qiu HY, Deng Y, Zhu D, Fan JM. Astragalus mongholicus ameliorates renal fibrosis by modulating HGF and TGF-beta in rats with unilateral ureteral obstruction. J Zhejiang Univ Sci B. [Online] 2009 May;10(5):380-90. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19434765.
 252. Zuo C, Xie X, Deng Y, Fan J. Effect of Astragalus mongholicus on expression of transforming growth factor- beta1 in SD rats with unilateral ureteral occlusion. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. [Online] 2009 Jan;34(2):193-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19385185.
 253. Zuo C, Xie X, Deng Y, Fan J. Regulative effect of Astragalus mongholicus on hepatocyte growth factor and transforming growth factor-beta1 in rats with unilateral ureteral obstruction. Wei Sheng Yan Jiu. [Online] 2008 Sep;37(5):566-70. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19069655.
 254. Zhang YW, Wu CY, Cheng JT. Merit of Astragalus polysaccharide in the improvement of early diabetic nephropathy with an effect on mRNA expressions of NF-kappaB and IkappaB in renal cortex of streptozotoxin-induced diabetic rats . J Ethnopharmacol. (2007). http://europepmc.org/abstract/med/17900838.
 255. Zhang GZ, Wu XC, Peng XJ, Yi ZW, Mo SH, Tan H. Effects of Astragalus on renal tubulointerestitial lesions and expression of NF-kappaB and MCP-1 in renal tissues in rat experimental IgA nephropathy. Zhongguo Dang Dai Er Ke Za Zhi. [Online] 2008 Apr;10(2):173-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18433541.
 256. Zhang HW, Lin ZX, Xu C, Leung C, Chan LS. Astragalus (a traditional Chinese medicine) for treating chronic kidney disease. Cochrane Database Syst Rev. 2014 Oct 22;(10). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25335553.
 257. Li SM, Yan JX, Yang L. Effects of Astragalus injection on renal tubular function in patients with IgA nephropathy. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi (2006). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16841664.
 258. Yeh TS, Chuang HL, Huang WC, Chen YM, Huang CC, Hsu MC. Astragalus membranaceus improves exercise performance and ameliorates exercise-induced fatigue in trained mice. Molecules. 2014 Mar 3;19(3):2793-807. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24595275.
 259. Zhang G, Zhou SM, Zheng SJ, Liu FY, Gao YQ. Astragalus on the anti-fatigue effect in hypoxic mice. Int J Clin Exp Med. 2015 Aug 15;8(8):14030-5. eCollection 2015. http://www.ijcem.com/files/ijcem0008943.pdf.
 260. Lu L, Wang DT, Shi Y, Yin Y, Wei LB, Zou YC, Huang B, Zhao Y, Wang M, Wan H, Li CJ, Diao JX. Astragalus polysaccharide improves muscle atrophy from dexamethasone- and peroxide-induced injury in vitro. Int J Biol Macromol. 2013 Oct;61:7-16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23817095.
 261. Oh HA, Choi HJ, Kim NJ, Kim DH. Anti-stress effect of astragaloside IV in immobilized mice. J Ethnopharmacol. 2014 May 14;153(3):928-32. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24709311. 
 262. Liu CH, Tsai CH, Li TC, et al.,Effects of the traditional Chinese herb Astragalus membranaceus in patients with poststroke fatigue: A double-blind, randomized, controlled preliminary study. J Ethnopharmacol. 2016 Dec 24;194:954-962. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27773802
 263. Huang XP, Tan H, Chen BY, Deng CQ. Astragalus extract alleviates nerve injury after cerebral ischemia by improving energy metabolism and inhibiting apoptosis. Biol Pharm Bull. 2012;35(4):449-54. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22466546.
 264. Lu MC, Yao CH, Wang SH, et al. Effect of Astragalus membranaceus in rats on peripheral nerve regeneration: in vitro and in vivo studies. J Trauma. 2010 Feb;68(2):434-40. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20154555.
 265. Shi R, He L, Hu Y, et al. The regulatory action of radix astragali on M-cholinergic receptor of the brain of senile rats. J Tradit Chin Med 2001;21:232-5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11789335.
 266. Dun C, Liu J, Qiu F, et al. Effects of Astragalus polysaccharides on memory impairment in a diabetic rat model. Neuropsychiatr Dis Treat. 2016;12:1617-1621. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4936836/.
 267. Chan WS, Durairajan SS, Lu JH, et al. Neuroprotective effects of Astragaloside IV in 6-hydroxydopamine-treated primary nigral cell culture. Neurochem Int 2009; 55(6): 414-422. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19409437.
 268. Aldarmaa J, Liu Z, Long J, Mo X, Ma J, Liu J. Anti-convulsant effect and mechanism of Astragalusmongholicus extract in vitro and in vivo: protection against oxidative damage and mitochondrial dysfunction. Neurochem Res. 2010 Jan;35(1):33-41. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19578991.
 269. Kim W, Kim SH, Park SK, Chang MS. Astragalus membranaceus ameliorates reproductive toxicity induced by cyclophosphamide in male mice. Phytother Res. 2012 Sep;26(9):1418-21. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.4756.
 270. Zhen JB, Li WP, Zuo Y, Xu YL, Wang YR. Astragalus protects the testis following testicular torsion/detorsion in rats. Zhonghua Nan Ke Xue. 2008 Oct;14(10):951-3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19157111.
 271. Hong CY, Ku J, Wu P. Astragalus membranaceus stimulates human sperm motility in vitro. Am J Chin Med 1992;20:289-294. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1471613.
 272. Lee D, Lee SH, Song J, Jee HJ, Cha SH, Chang GT. Effects of Astragalus Extract Mixture HT042 on Height Growth in Children with Mild Short Stature: A Multicenter Randomized Controlled Trial. Phytother Res. 2018 Jan;32(1):49-57. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29130588
 273. Song J, Lee SH, Lee D, Kim H. Astragalus Extract Mixture HT042 Improves Bone Growth, Mass, and Microarchitecture in Prepubertal Female Rats: A Microcomputed Tomographic Study. Evid Based Complement Alternat Med. 2017;2017:5219418.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28572830
 274. Kim JY, Song M, Lee D, Song J, Park SW, Park J, Park S, Choi HY, Kim H. Effect of HT042, herbal formula, on longitudinal bone growth in spontaneous dwarfrats. Molecules. 2013 Oct 28;18(11):13271-82.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24169467
 275. Lee D, Lee SH, Lee YH, Song J, Kim H. Astragalus Extract Mixture HT042 Increases Longitudinal Bone Growth Rate by Upregulating Circulatory IGF-1 in Rats. Evid Based Complement Alternat Med. 2017;2017:6935802.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28713437
 276. Kim MY, Kim JY, Lim D, Lee D, Kim Y, Chang GT, Choi HY, Kim H. Skeletal growth and IGF levels in rats after HT042 treatment. Phytother Res. 2012 Dec;26(12):1771-8.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22388791
 277. Kim MY, Park Y, Pandit NR, Kim J, Song M, Park J, Choi HY, Kim H. The herbal formula HT042 induces longitudinal bone growth in adolescent femalerats. J Med Food. 2010 Dec;13(6):1376-84.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21091251
 278. Song J, Lee D, Min B, Bae JS, Chang GT, Kim H. Safety evaluation of Astragalus extract mixture HT042 and its constituent herbs in Sprague-Dawley rats. Phytomedicine. 2017 Aug 15;32:59-67.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28732808

דוגמא למונוגרף מלא

לרכישת מנוי  |  כניסת מנויים

בחזרה לדף הראשי של האינדקס

חזרה לתחילת העמוד

חזרה לעמוד הקודם