פתיחת תפריט נגישות
גישה מהירה לדף הבית

גינקו דו-אונתי - Ginkgo biloba

עודכן בתאריך 18/03/2019

Ginkgo


משפחה בוטנית: גינקויים – Ginkgoaceae

חלק הצמח | איכויות | רכיבים פעילים | התוויות | מינונים | רגישות  | תופעות לוואי | מינון יתר | אזהרות | התוויות נגד | רעילות | אינטראקציות | הריוֹן | הַנקה

 

ביפנית, פירות הגינקו ידועים בשם Ginnan ("פרי כסוף").

את צירוף האותיות היפניות המשמש לכתיבת השם, ניתן לבטא גם כ-ginkyō;

מקור השם Ginkgo הינו בטעות איות שביצע הרופא הגרמני אנגלברט קמפפר, המערבי הראשון שחקר את העץ, בשנת 1690.

שם המין (biloba) מתייחס למראה העלים, בעלי שתי אונות.

עץ הגינקו הוא מאובן חי; שורד יחידי מסוגו מתקופת הדינוזאורים. לפני 150 מליון שנה, פריחת עצי גינקו היתה נפוצה בכל אירופה, אך כולם נעלמו בתקופת הקרח, למעט הגינקו הדו-אונתי, ששרד בדרום מזרח סין.

בניגוד לרוב העצים, המשירים את עליהם על פני תקופה של מספר שבועות, עצי הגינקו משירים את כל עליהם בבת אחת, בלילה בודד בסוף נובמבר, המכונה "ליל הגינקו".

ראוי לציין כי השימוש המסורתי (ברפואה סינית) הוא בזרעים/ פירות הגינקו בלבד.

השימוש בעלים הינו חדש למדי, ומקורו במחקרים שתחילתם בשנות ה-60' של המאה ה-20, אשר הדגימו השפעה נוגדת חמצון של העלים גם מעבר למחסום דם-מוח (BBB).

גינקו דו-אונתי מותר לשיווק בישראל.

 

הערות המערכת:

1. גינקו הוא אחד הצמחים הנחקרים ביותר. חיפוש קצר בפאבמד מעלה לא פחות מ- 4034 תוצאות (נכון לתאריך 11.02.2019).

ניסינו לדלות עבורכם את המחקרים האחרונים והעדכניים ביותר.

בחרנו לשים דגש על מחקרים קליניים וכמובן התייחסנו גם למחקרי מעבדה ומחקרים בבעלי-חיים, שלעתים המידע העולה מהם הוא חלקי, סותר תוצאות של מחקרים אחרים, לא מספק הסבר לממצאים, ובקיצור, עלול לבלבל.

על מנת לסייע לקורא, ציינו את שנת הפרסום כדי להבליט את הידע העדכני, המפריך השערות או פרסומים קודמים.

מקווים שזה יעשה קצת סדר והיררכיה בפיסות הידע, אבל בשורה התחתונה - 'זה מה יש'. אם וכאשר יהיו למדע תשובות טובות יותר– נעדכן את המונוגרף.

 

2. מבט כללי מהיר על המונוגרף עלול להשאיר רושם של אינסוף תגובות הדדיות עם עשרות תרופות, וסיכון (נדיר אבל קיים) לתופעות לוואי חמורות.

זאת משום שבחרנו להביא את כל המידע המתועד, לרבות האנקדוטלי ולרבות מקרים בודדים וקיצוניים של תגובות בלתי רצויות, אשר נקשרו לצריכת גינקו. ובכן, כדי לאזן את התמונה, נציין כי:

א. עשרות מחקרים קליניים הדגימו פעילות מועילה של גינקו, ללא כל סכנה.

ב. רבות מהתגובות ההדדיות הן חיוביות.

מסקנה: אמנם יש לנקוט זהירות עם גינקו, אך בעיקר 'ליתר ביטחון'.

 

חלק הצמח בשימוש

עלים.

 

איכויות

טמפרטורה: ניטראלי.

לחות: ניטראלי, נוטה ליבש.

טעם: מתקתק, מריר, סופח; מעט מלוח.

 

רכיבים פעילים עיקריים

דיטרפנים (ginkgolides A, B, C, J, M), ססקוויטרפנים (bilobalide), פלבונואידים (0.5%-1% מתכולת הצמח; כולל quercitinapigeninkaempferolrutin ועוד), סטרולים, פרו-אנתוציאנינים.

 

התוויות

הפרעות זיכרון, אלצהיימר, שבץ מוחי, זרימת דם לקויה, סוכרת, כפיון (אפילפסיה), דיכאון, סחרחורות (ורטיגו), טינטון, ויטיליגו (בהרת).

 

מינונים

חשוב לציין שכלל המחקרים שנערכו על עלי גינקו נעשו באמצעות תמצית יבשה מתוקננת בלבד, ועל כן זו דרך הנטילה המומלצת היחידה.

תמצית יבשה בריכוז 50:1, מתוקננת לפי 24% פלבונואידים ו-6% דיטרפנים (גִינקולידים) – 120-240 מ"ג ביום.

 

ואם בכל זאת חשקה נפשכם בגינקו נטול מחקר:

תמצית נוזלית בריכוז 1:3, 45% אלכוהול – 6-15 מ"ל ביום.

חליטה – 4-16 גרם ביום (תלוי באיכות העלה).

בפורמולה – 25%-30%.

 

רגישות

למרות שימוש מסיבי בגינקו דו-אונתי (מעל 5 מיליון מרשמים בשנת 1998 בגרְמניה בלבד(1)), קיימים דיווחים   למידע השלם למנויים

 

תופעות לוואי

מסקירות ומטא-אנליזות של מחקרים קליניים עולה שתופעות לוואי לשימוש בגינקו דו-אונתי הינן למידע השלם למנויים

 

דימומים   למידע השלם למנויים

 

מינון יתר

לא ידוע על השפעות עקב נטילת מינון יתר של גינקו דו-אונתי.

 

אזהרות וצעדי מנע

בשל תכונותיו נוגדות הקרישה של גינקו דו-אונתי, יש לנקוט זהירות בטיפול באנשים הסובלים מ   למידע השלם למנויים

 

התוויות נגד

גינקו דו-אונתי אסור לשימוש באנשים   למידע השלם למנויים

 

רעילות

לא נצפו תופעות בלתי רצויות במתנדבים אנושיים שצרכו גִינקולידים מבודדים במינון   למידע השלם למנויים

נטילה פומית של תמצית גינקו תקנית   למידע השלם למנויים

מדד רעילותLD50:   למידע השלם למנויים

 

תגובות הדדיות עם תרופות / צמחי מרפא / תוספי תזונה

חילוף חומרים תרופתי | תרופות נוגדות קרישה | נוגדי דלקת (NSAID’s) | אנטיביוטיקה (gentamicin) | נוגדות פרכוסים | טיפול באלְצהיימר | הרדמה | הורדת סוכר | נוגדות דִכאון וחרַדה | הסדרת קצב לב | כימותרפיה | תרופות נוגדות אסטרוגן | יוד רדיואקטיבי [I-131] | דיכוי חיסוני | אנטי פסיכוטיות | הורדת לחץ דם | אנטי ויראליות | ריטלין | כולסטרול (סטטינים) | סותרי חומצה | מרחיבי סימפונות | גִ'ינסנג קוריאני (Paִnax ginseng) | ערמוֹנית הסוסים (Aeִscculus hippocastanum)

 

חילוף חומרים תרופתי

מחקרים רבים בדקו את השפּעת גינקו דו-אונתי על מטבוליזם וזמינות ביולוגית של תרופות.
חלק מהנתונים שעולים מהמחקרים הקליניים הינם סותרים ודורשים מחקר נוסף להבהרת הנושא:

3 מחקרים קליניים משנת 2008 שללו השפעה על האנזים CYP3A4, בעוד 2 אחרים שנערכו עם התרופות Alprazolam ו-Midazolam בשנת 2006, מציעים עיכוב של האנזים(56,57).
במחקר קליני שנערך בקרב 12 קשישים בריאים(58) נטילת תמצית תקנית של גינקו (מתוקננת להכיל 24% פלבונים גליקוזידים ו-6% טרפנים לקטונים) במינון 240 מ"ג ליום במשך חודש לא השפיעה על פעילות האנזימים CYP3A4, CYP2E1, CYP1A2. במחקר קליני נוסף(59) שנערך בקרב 12 נבדקים בריאים, לא הודגמה השפעה של מיצוי גינקו שניטל במשך 28 ימים על האנזימים CYP3A4, CYP2E1, CYP1A2 וכן CYP2D6. כמו כן, בשני מחקרי מעבדה לא נמצאה השפעה(60,61) על האנזימים CYP1A2, CYP2E1 או CYP2D6. עם זאת, במחקר מעבדה יחיד(171) מיצוי גינקו והנגזרת הפלבונואידית של הצמח עיכבו את אנזימי הציטוכרוֹם CYP1A2, CYP2E1 ו-CYP3A4. לעומת זאת, גִינקולידים (Ginkgolide A & B) שבודדו מהצמח הגבירו את פעילות האנזים CYP3A בתאי כבד אנושיים(172).

קיים דיווח מקרה בו ניטלה תמצית גינקו במקביל לתרופה Efavirenz ועקב כך ירדה רמת התרופה בדם. ההשערה היא שגינקו מגביר את פעילות האנזימים CYP3A4 ו-CYP2Bִ6, אשר דרכם מתפרקת התרופה. בדיווח מקרה נוסף בו תמצית גינקו בעירוי ניתנה במקביל לנטילת הנגזרת הסאפונינית של ערמונית הסוסים (Aesculus hippocastanum) נטען כי מיצוי גינקו עיכב את פעילות האנזימים CYP3A4 ו-CYP2C9 וגרם לעליה ברמות הצמחים בסרום עד לכדי פגיעה כלייתית(226). יש לציין שבמחקר מעבדה יחיד, נצפה דווקא עיכוב של האנזים CYP2Bִ6 על ידי מיצוי של גינקו ורכיביו המבודדים(173).

במחקר אחד(65) משנת 2004 נצפתה השפעה של גינקו על האנזים CYP2C19 (באמצעות התרופה Omeprazole) באופן תלוי-גנוטיפ, אך התוצאה לא שוחזרה במחקר אחר(164) משנת 2009, בו השתמשו בתרופה Voriconazole. מחקר אחר בנושא(123) שבדק השפעה של גינקו על התרופה diazepam, אף היא סובסטרט של האנזים CYP2C19, לא הראה כל השפעה על תפקוד האנזים או על רמת התרופה בדם.

במחקר קליני שנערך בקרב נבדקים בריאים(174) לא הודגמה כלל השפעה מעכבת של גינקו על האנזים CYP2C9. כמו כן, מחקרים פרמקוקינטיים שבוצעו במעבדה(62-64) על התרופה Warfarin מרמזים שלתמצית גינקו דו-אונתי אין השפעה על פעילות האנזים CYP2C9. עם זאת, במחקר מעבדה יחיד נצפה עיכוב של CYP2C9 ויוחס לרכיבים הפלבונואידים והטריטרפנואידים בצמח(171). 

במחקר אחד שנערך בחולדות(175) מיצוי של גינקו דו אונתי הדגים הגברת פעילות CYP כללית. בשני מחקרים שנערכו בחולדות(176,177) מיצויים של גינקו הגבירו את פעילות האנזים CYP1A1. באחד מהם(176) נצפתה גם הגברת פעילות האנזימים CYP1A2 ו-CYP2E1 ובשני(177) לא נצפה שינוי בפעילות אנזימים אלו. כמו כן, במחקר הראשון(176) נצפתה הגברת פעילות האנזימים CYP2B1 ו-CYP3A ואילו במחקר השני(177) נצפתה הגברת פעילות CYP3A1, CYP2A2, CYP2B1/2 אך לא נצפה שינוי בפעילות CYP4A1. יחד עם זאת, במחקר זה(177) הזנת זכרי חולדות בתמצית גינקו (0.5% מתזונתם) במשך ארבעה שבועות הפחיתה במובהק את ההשפעה מפחיתת לחץ הדם של התרופה nicardipine ממשפחת חוסמי תעלות הסידן, ככל הנראה דרך הגברת פעילות אנזים הציטוכרוֹם CYP3A2 המפרק אותה. במחקר נוסף(178) הודגמה הגברת פעילות CYP2B.
מחקר יחיד שנערך בחולדות(179) התייחס להשפעה המבודדת של רכיבי הצמח השונים על אנזימי הציטוכרוֹם: ססקוויטרפנים (Bilobalide) שבודדו מהצמח הגבירו את הביטוי הגנטי ואת הפעילות של אנזימי הציטוכרוֹם CYP1A2, 2B1/2, 2E1, 2A1 ואלו הדיטרפנים (Ginkgolide A&B) והפלבונואידים של הצמח הגבירו את פעילות האנזים CYP1A2 בלבד. 
במחקר מעבדה נוסף(180), מיצוי הצמח ורכיביו המבודדים (quercetin, kaempferol, isohmnetin) עיכב את פעילות האנזים CYP1B1.

במחקרים שונים, דווחו שינויים בזמינות הביולוגית של של התרופות Digoxin ובפרמקוקינטיקה(66-68) של התרופה Talinol (שתיהן סובסטרטים של מנגנון P-gp) לאחר נטילה ארוכת טווח של גינקו. הסיכון להתערבות פרמקוקינטית מוערך כנמוך במינונים השווים או נמוכים מ-240 מ"ג תמצית גינקו מתוקננת ליום(69). יחד עם זאת, מחקרים נוספים דרושים על מנת לבסס ממצאים אלו.

בתנאי מעבדה(181), מיצוי של גינקו דו אונתי עיכב את פעילות אנזימי התובלה OATP-B. אנזימים אלה הם נשאים המכניסים תרופות מחלל המעי לתאי המעי ולתאי הכבד. השפעה זו יוחסה בעיקר לפלבונואידים בצמח. פירוש הדבר שהשימוש בצמח בשילוב עם תרופות הנקשרות לאנזימי התובלה הללו עלול להפחית את הזמינות הביולוגית של התרופות. לא ברורה המשמעות הקלינית של ממצא זה.
לגינקו השפעה על חילוף חומרים תרופתי על ידי התערבות בתהליכי הסילוק וההפרשה של תרופות מן הגוף. במחקר מעבדה שנערך על מיקרוסומים של תאי כבד ומעי אנושיים(182), תמצית תקנית של גינקו ופלבונואידים שמוצו מהצמח עיכבו את פעולת אנזימי UGT המשתתפים בנטרול ופירוק חומרים רעילים לקראת הפרשתם מהגוף.
בשורה התחתונה, יש לנקוט זהירות בשילוב גינקו עם תרופות העוברות חילוף חומרים דרך האנזים CYP3A4 או דרך מנגנון P-gp. ככל הנראה אין מניעה לשילוב גינקו עם תרופות העוברות חילוף חומרים דרך האנזים CYP2C19. מוטב לנקוט זהירות בשילוב גינקו דו-אונתי עם תרופות בעלות חלון תרפויטי צר.

 

תרופות נוגדות קרישה - למידע השלם למנויים

להלן פירוט תגובות אפשריות של גינקו דו-אונתי עם סוגים שונים של תרופות נוגדות קרישה:

אספירין (Aspirin) -  למידע השלם למנויים

 

קומדין (Warfarin) –   למידע השלם למנויים

 

צילוטזול (Cilostazol / Clopidogrel) –    למידע השלם למנויים

 

טיקלופין (Ticlopidine) –   למידע השלם למנויים

 

תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID’s) -  למידע השלם למנויים

 

אנטיביוטיקה (Gentamicin) -  למידע השלם למנויים

 

נוגדי פרכוסים -  למידע השלם למנויים

 

תרופות לטיפול באלצהיימר - למידע השלם למנויים

 

תרופות הרדמה -  למידע השלם למנויים

 

תרופות להורדת סוכר -  למידע השלם למנויים

להלן פירוט תגובות אפשריות של גינקו דו-אונתי עם סוגים שונים של תרופות להורדת סוכר:

גלוקו-רייט (Glipizide) –   למידע השלם למנויים

 

גלוקופאז' (Metformin) –    למידע השלם למנויים

 

אקטוס (Pioglitazone) –    למידע השלם למנויים

 

אורסינון (Tolbutamide) –   למידע השלם למנויים

 

נוגדי דִיכאון וחרָדה - למידע השלם למנויים    

להלן פירוט תגובות אפשריות של גינקו דו-אונתי עם סוגים שונים של תרופות נוגדות דיכאון:

תרופות נוגדות דִיכאון וחרָדה ממשפחת ה-SSRI's –   למידע השלם למנויים

 

מעכבי MAO –   למידע השלם למנויים

 

תרופות נוגדות חרָדה ממשפחת הבנזודיאזפינים –   למידע השלם למנויים

 

סורמונטיל (Trimipramine – נוֹגד דִיכאון ממשפחת הטריציקליים) –   למידע השלם למנויים

 

תרופות להסדרת קצב לב -  למידע השלם למנויים

 

כימותרפיה  - למידע השלם למנויים

 

תרופות נוגדות אסטרוגןלמידע השלם למנויים

 

טיפול ביוד רדיואקטיבי [I-131] -  למידע השלם למנויים

 

תרופות לדיכוי מערכת החיסון (Cyclosporine) -  למידע השלם למנויים

 

תרופות אנטי פסיכוטיות - למידע השלם למנויים

 

תרופות להורדת לחץ דם -  למידע השלם למנויים

 

Nifedipine (ממשפחת חוסמי תעלות סִידן) –   למידע השלם למנויים

 

Talinolol (ממשפחת חוסמי בטא) –    למידע השלם למנויים

 

תרופות אנטי ויראליות (EfavirenzRaltegravir) - למידע השלם למנויים

 

ריטלין (Methylphenidate) - למידע השלם למנויים

 

תרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטטינים - למידע השלם למנויים

 

סותרי חומצה (Omeprazole) - למידע השלם למנויים

 

מרחיבי סימפונות -  למידע השלם למנויים

 

גִ'ינסנג קוריאני (Paִnax ginseng) - למידע השלם למנויים

 

ערמוֹנית הסוסים (Aescculus hipִpocastanum) -  למידע השלם למנויים

 

הריוֹן   למידע השלם למנויים

 

הנקה   למידע השלם למנויים

 

מקורות

 1. Schwabe U, Paffrath D. Arzneiverordnungs-Report 1999. Berlin: Springer Verlag; 2000.
 2. Pennisi RS. Acute generalised exanthematous pustulosis induced by the herbal remedy Ginkgo biloba. Med J Aust, 2006;184:583-584. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16768668
 3. Hotta E, Tamagawa-Mineoka R and Katoh N. Allergic contact dermatitis due to ginkgo tree fruit and leaf. Eur J Dermatol, 2013;23:548-549. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23965545
 4. Mills & Bone - Principles and practice of Phytotherapy. Modern Herbal Medicine, 2ed. Churchill Livingstone, 2013
 5. Schwabe U, Paffrath D. Arzneiverordnungs-Report, 2000
 6. DeFeudis FV. Ginkgo Biloba Extract (EGb 761): Pharmacological Activities and Clinical Applications. Amsterdam: Elsevier; 1991. pp. 143–146.
 7. Mossabeb R, Kraft D, Valenta R. Wien Klin Wochenschr. 2001;113(15–16):580–587.
 8. Pittler MH, Ernst E. Am J Med. 2000;108(4):276–281.
 9. Woerdenbag HJ, Van Beek TA. In: De Smet PAGM, Keller K, Hansel R et al, eds. Adverse Effects of Herbal Drugs, vol. 3. Berlin: Springer-Verlag; 1997. pp. 57–60.
 10. Ernst E, Pittler MH. Clin Drug Invest. 1999;4:301–308.
 11. Heinonen T, Gaus W. Cross matching observations on toxicological and clinical data for the assessment of tolerability and safety of Ginkgo biloba leaf extract. Toxicology. 2014 Nov 11. j.tox.2014.10.013. 
 12. Le Bars PL, Kastelan J. Public Health Nutr. 2000;3(4A):495–499.
 13. Birks J, Grimley EV, Van Dongen M. Ginkgo biloba for cognitive impairment and dementia. Cochrane Database Syst Rev. 2002;4:CD003120. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12519586
 14. Pennisi RS. Acute generalised exanthematous pustulosis induced by the herbal remedy Ginkgo biloba. Med J Aust, 2006;184:583-584. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16768668
 15. Hotta E, Tamagawa-Mineoka R and Katoh N. Allergic contact dermatitis due to ginkgo tree fruit and leaf. Eur J Dermatol, 2013;23:548-549. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23965545
 16. Cianfrocca C, Pelliccia F, Auriti A and Santini M. Ginkgo biloba-induced frequent ventricular arrhythmia. Ital Heart J, 2002;3:689-691.
 17. Russo V, Rago A, Russo GM, Calabro R and Nigro G. Ginkgo biloba: an ancient tree with new arrhythmic side effects. J Postgrad Med, 2011;57:221.
 18. German Commission E monograph, Trockenextrakt (35–67:1) aus Ginkgo-biloba-Blättern Extrakt mit Aceton-Wasser. Bundesanzeiger, 1994, 46:7361–7362.
 19. Arzneimittelkommission der deutschen Ärzteschaft Dtsch Ärztebl. 2000;97(8):A474.
 20. Arzneimittelkommission der deutschen Ärzteschaft. Dtsch Ärztebl. 2002;99(33):A2214.
 21. Davydov L, Stirling AL. J Herbal Pharmacother. 2001;1(3):65–69.
 22. Dodge HH, Zitzelberger T, Oken BS, Howieson D and Kaye J. A randomized placebocontrolled trial of Ginkgo biloba for the prevention of cognitive decline. Neurology, 2008;70:1809-1817.
 23. Fessenden JM, Wittenborn W, Clarke L. Ginkgo biloba: a case report of herbal medicine and bleeding postoperatively from a laparoscopic cholecystectomy. Am Surg. 2001;67(1):33–35.
 24. Bent S, Goldberg H, Padula A, Avins AL. Spontaneous bleeding associated with ginkgo biloba: a case report and systematic review of the literature: a case report and systematic review of the literature. J Gen Intern Med. 2005;20:657–61. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16050865
 25. Rowin J, Lewis SL. Spontaneous bilateral subdural hematomas associated with chronic Ginkgo biloba ingestion. Neurology 1996;46:1775-1776.
 26. Gilbert GJ. Neurology. 1997;48(4):1137.
 27. Vale S. Subarachnoid haemorrhage associated with Ginkgo biloba [letter]. Lancet 1998;352.
 28. Benjamin J, Muir T, Briggs K, et al. A case of cerebral haemorrhage – can Ginkgo biloba be implicated? Postgrad. Med. J., 77:112-113, 2001
 29. Purroy Garcia F, Molina C, Alvarez Sabin J. Med Clin (Barc). 2002;119(15): 596–597.
 30. Miller LG, Freeman B. Possible subdural hematoma associated with Ginkgo biloba. J. Herbal Pharmacother., 2(2):57-63, 2002
 31. Schneider C, Bord C, Misse P, et al. J Fr Ophtalmol. 2002;25(7):731–732.
 32. Griffiths J, Jordon S, Pilon K. Canadian Adverse Reaction Newsletter. 2004;14(1):2–3.
 33. Pedroso JL, Henriques Aquino CC, Escórcio Bezerra ML, et al. Neurologist. 2011;17(2):89–90.
 34. Fong KC, Kinnear PE. Retrobulbar haemorrhage associated with chronic Ginkgo bilobaingestion. Postgrad Med J 2003;79:531-532.
 35. Rosenblatt M, Mindel J. Spontaneous Hyphema Associated with Ingestion of Ginkgo biloba Extract N Engl J Med. 1997 Apr 10;336(15):1108. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9091822
 36. Carlile PV. Unexplained alveolar hemorrhage associated with Ginkgo and ginseng use. J Bronchology Interv Pulmonol, 2015;22:170-172.
 37. Bone KM. Potential interaction of Ginkgo biloba leaf with antiplatelet or anticoagulant drugs: what is the evidence? Mol Nutr Food Res. 2008 Jul;52(7):764-71. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18214851
 38. Ernst E, Canter PH, Coon JT. Does Ginkgo biloba increase the risk of bleeding? A systemic review of case reports. Perfusion 2005; 18: 52-6
 39. Guinot P, Caffrey E, Lambe R, Darragh A. Tanakan inhibits platelet-activating-factor-induced platelet aggregation in healthy male volunteers. Haemostasis. 1989;19(4):219-23. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2807039
 40. Chung KF, Dent G, McCusker M, et al. Effect of a ginkgolide mixture (BN 52063) in antagonising skin and platelet responses to platelet activating factor in man. Lancet. 1987;1:248–51. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2880069
 41. Braquet P, Touqui L, Shen TY, Vargaftig BB. Perspectives in platelet-activating factor research. Pharmacol Rev. 1987 Jun;39(2):97-145. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3303066
 42. Braquet P. Proofs of involvement of PAF-acether in various immune disorders using BN 52021 (ginkgolide B): a powerful PAF-acether antagonist isolated from Ginkgo biloba L. Adv Prostaglandin Thromboxane Leukot Res. 1986;16:179-98. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2949548
 43. DeFeudis FV, Drieu K. Ginkgo biloba extract (EGb 761) and CNS functions: basic studies and clinical applications. Curr Drug Targets 2000
 44. Kudolo GB. Arachidonic Acid and Platelet-Activating Factor as Central Players in the metabolic syndrome. Lessons from the Use of the Ginkgo biloba Extract. EC Pharmacology and Toxicology. 2.4 (2016): 208-217. https://www.ecronicon.com/ecpt/pdf/ECPT-02-000030.pdf
 45. Kudolo GB, Dorsey S, Blodgett J. Effect of the ingestion of Ginkgo biloba extract on platelet aggregation and urinary prostanoid excretion in healthy and Type 2 diabetic subjects. Thromb Res. 2002 Nov 1;108(2-3):151-60. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12590952
 46. Kudolo GB, Delaney D, Blodgett J. Short-term oral ingestion of Ginkgo biloba extract (EGb 761) reduces malondialdehyde levels in washed platelets of type 2 diabetic subjects. Diabetes Res Clin Pract. 2005 Apr;68(1):29-38. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15811563
 47. Kudolo GB, Wang W, Dorsey S, Blodgett J. Oral ingestion of Ginkgo biloba extract reduces thiobarbituric acid reacting (TBAR) substances in washed platelets of healthy subjects. J Herb Pharmacother. 2003;3(4):1-15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15277117
 48. Kudolo GB, Wang W, Barrientos J, Elrod R, Blodgett J.The ingestion of Ginkgo biloba extract (EGb 761) inhibits arachidonic acid-mediated platelet aggregation and thromboxane B2 production in healthy volunteers. J Herb Pharmacother. 2004;4(4):13-26. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15927922
 49. Kohler S, Funk P, Kieser M. Influence of a 7-day treatment with Ginkgo biloba special extract EGb 761 on bleeding time and coagulation: a randomized, placebo-controlled, double-blind study in healthy volunteers. Blood Coagul Fibrinolysis 2004;15:303-309.
 50. Bal Dit Sollier C, Caplain H, Drouet L. No alteration in platelet function or coagulation induced by EGBִ761 in a controlled study. Clin Lab Haematol 2003;25:251-253. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12890165
 51. Jiang X, Williams KM, Liauw WS et al. Effect of ginkgo and ginger on the pharmacokinetics and pharmacodynamics of warfarin in healthy subjects. Br J Clin Pharmacol 2005;59:425-432. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15801937
 52. Kudolo GB. Effect of Ginkgo biloba Extract Ingestion on Plasma Total Cortisol Levels During An Oral Glucose Tolerance Test in Normal Glucose Tolerant Individuals. Food and Nutrition Sciences, 2014, 5: 1561-1567. https://pdfs.semanticscholar.org/8aB5/dfbf2b1f88a4dfbef39a7efc84e029B7cb42.pdf
 53. Halil M, Cankurtaran M, Yavuz BB, et al. Blood Coagul Fibrinolysis. 2005;16(5):349–353.
 54. Schneider LS, DeKosky ST, Farlow MR, et al. A randomized, double-blind, placebo-controlled trial of two doses of Ginkgo biloba extract in dementia of the Alzheimer's type. Curr Alzheimer Res. 2005;2:541–51.
 55. Bal Dit Sollier C, Caplain H, Drouet L. No alteration in platelet function or coagulation induced by EGBִ761 in a controlled study. Clin Lab Haematol 2003;25:251-253. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12890165
 56. Savovic’ J, Wider B, Ernst E. Effects of Ginkgo biloba on blood coagulation parameters: a systematic review of randomised clinical trials. Evid Based Integrative Med 2005; 2: 167-76
 57. Kellermann AJ, Kloft C. Is there a risk of bleeding associated with standardized Ginkgo biloba extract therapy? A systematic review and meta-analysis. Pharmacotherapy. 2011 May;31(5):490-502.
 58. Horsch S, Walther C. Int J Clin Pharmacol Ther. 2004;42(2):63–72.
 59. Brinker F. Herb Contraindications and Drug Interactions, 4th ed. Sandy (OR): Eclectic Medical Publications; 2010
 60. McGuffin M, Hobbs C, Upton R, Goldberg A (eds). American Herbal Products Association’s Botanical Safety Handbook. Boca Raton, FL: CRC Press, 1997
 61. Chan AL, Leung HW, Wu JW, et al. Risk of hemorrhage associated with co-prescriptions for Ginkgo biloba and antiplatelet or anticoagularnt drugs. J Altern Complement Med. 2011;17(6): 513–517. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21649517
 62. Murphy JM. Preoperative considerations with herbal medicines. Assoc. Operat. Room Nurses J., 69(1):173-183, 1999
 63. Ang-Lee MK, Moss J, Yuan C-S. Herbal medicines and perioperative care. JAMA, 286(2):208-216, 2001.
 64. Norred CL, Finlayson CA. Hemorrhage after the preoperative use of complementary and alternative medicines. Am. Assoc. Nurse Anesthes. J., 68(3):217-220, 2000
 65. Assemi M. Herbal preparations: concerns for operative patients. Anesthesia Today, 10(3):17-23, 2000
 66. Destro MWB, Speranzini MB, Cavalheiro Filho C, et al. Bilateral haematoma after rhytidoplasty and blepharoplasty following chronic use of Ginkgo biloba. Br. Assoc. Plat. Surg., 58:100-101, 2005
 67. https://monographs.iarc.fr/ENG/Monographs/vol108/mono108-03.pdf
 68. Biggs ML, Sorkin BC, Nahin RL, Kuller LH and Fitzpatrick AL. Ginkgo biloba and risk of cancer: secondary analysis of the Ginkgo Evaluation of Memory (GEM) Study. Pharmacoepidemiol Drug Saf, 2010;19:694-698.
 69. Bonassi S, Prinzi G, Lamonaca P, Russo P, Paximadas I, Rasoni G, Rossi R, Ruggi M, Malandrino S, Sánchez-Flores M, Valdiglesias V, Benassi B, Pacchierotti F, Villani P, Panatta M, Cordelli E. Clinical and genomic safety of treatment with Ginkgo biloba L. leaf extract (IDN 5933/Ginkgoselect®Plus) in elderly: a randomised placebo-controlled clinical trial [GiBiEx]. BMC Complement Altern Med. 2018 Jan 22;18(1):22
 70. Brasky TM, Lampe JW, Potter JD, Patterson RE, White E (2010). Specialty supplements and breast cancer risk in the VITamins And Lifestyle (VITAL) Cohort. Cancer Epidemiol Biomarkers Prev, 19(7):1696–708. doi:10.1158/1055-9965.EPI-10-0318 PMID:20615886
 71. Brasky TM, Kristal AR, Navarro SL, Lampe JW, Peters U, Patterson RE et al. (2011). Specialty supplements and prostate cancer risk in the VITamins and Lifestyle 
 72. Hotaling JM, Wright JL, Pocobelli G, Bhatti P, Porter MP, White E (2011). Long-term use of supplemental vitamins and minerals does not reduce the risk of urothelial cell carcinoma of the bladder in the Vitamins and Lifestyle study. J Urol, 185(4):1210–5. 
 73. Satia JA, Littman A, Slatore CG, Galanko JA, White E (2009). Associations of herbal and specialty supplements with lung and colorectal cancer risk in the VITamins and Lifestyle study. Cancer Epidemiol Biomarkers Prev, 18(5):1419–28. 
 74. Ye B, Aponte M, Dai Y, Li L, Ho MC, Vitonis A et al. (2007). Ginkgo biloba and ovarian cancer prevention: epidemiological and biological evidence. Cancer Lett, 251(1):43–52. 
 75. Nan Mei, Xiaoqing Guo, Zhen Ren, Daisuke Kobayashi, Keiji Wada & Lei Guo (2017): Review of Ginkgo biloba-induced toxicity, from experimental studies to human case reports, Journal of Environmental Science and Health, Part C
 76. Wada K. Ginkgo seed food poisoning. Chudoku Kenkyu, 2005;18:11-16.
 77. Miwa H, Iijima M, Tanaka S and Mizuno Y. Generalized convulsions after consuming a large amount of Ginkgo nuts. Epilepsia, 2001;42:280-281.
 78. Hasegawa S, Oda Y, Ichiyama T, Hori Y and Furukawa S. Ginkgo nut intoxication in a 2- year-old male. Pediatr Neurol, 2006;35:275-276
 79. Hori Y, Fujisawa M, Shimada K, Oda A, Katsuyama S and Wada K. Rapid analysis of 4-Omethylpyridoxine in the serum of patients with Ginkgo biloba seed poisoning by ion-pair high-performance liquid chromatography. Biol Pharm Bull, 2004;27:486-491.
 80. Di Lorenzo C, Ceschi A, Colombo F, Frigerio G, Bianchetti MG, Lude S, von Dechend M, Valoti E and Restani P. Identification and quantification of biomarkers toconfirm the poisoning by Ginkgo biloba seeds in a 2-year-old boy. Toxicol Res, 2015;4:922-930
 81. Kajiyama Y, Fujii K, Takeuchi H and Manabe Y. Ginkgo seed poisoning. Pediatrics, 2002;109:325-327.
 82. Wada K, Ishigaki S, Ueda K, Sakata M and Haga M. An antivitamin B6, 4'- methoxypyridoxine, from the seed of Ginkgo biloba L. Chem Pharm Bull (Tokyo), 1985;33:3555-3557
 83. Jang HS, Roh SY, Jeong EH, Kim BS and Sunwoo MK. Ginkgotoxin Induced Seizure Caused by Vitamin B6 Deficiency. J Epilepsy Res, 2015;5:104-106.
 84. Bonvoison B, Guinot P. In: Braquet P, ed. Ginkgolides – Chemistry, Biology, Pharmacology and Clinical Perspectives, vol. 2. Barcelona, JR: Prous Science Publishers; 1989. pp. 845–854.
 85. Lieberman HR, Kellogg MD, Fulgoni VL, Agarwal S. Moderate doses of commercial preparations of Ginkgo biloba do not alter markers of liver function but moderate alcohol intake does: A new approach to identify and quantify biomarkers of 'adverse effects' of dietary supplements. Regul Toxicol Pharmacol. 2017 Mar;84:45-53. 
 86. Blaschek W, Ebel S, Hackenthal E, et al. HagerROM 2002: Hagers Handbuch der Drogen und Arzneistoffe. Heidelberg: Springer; 2002.
 87. Spinella M, Eaton LA. Brain Inj. 2002;16(4):359–367.
 88. National Toxicology Program.Toxicology and carcinogenesis studies of Ginkgo biloba extract (CAS No. 90045-36-6) in F344/N rats and Bִ6C3F1/N mice (Gavage studies). Natl Toxicol Program Tech Rep Ser. 2013 Mar;(578):1-183
 89. Zhang Z, Chen S, Mei H, Xuan J, Guo X, Couch L, Dobrovolsky VN, Guo L and Mei N. Ginkgo biloba leaf extract induces DNA damage by inhibiting topoisomerase II activity in human hepatic cells. Sci Rep, 2015;5:14633. 
 90. He J, Lin J, Li J, Zhang JH, Sun XM and Zeng CM. Dual effects of Ginkgo biloba leaf extract on human red blood cells. Basic Clin Pharmacol Toxicol, 2009;104:138-144
 91. Chao JC and Chu CC. Effects of Ginkgo biloba extract on cell proliferation and cytotoxicity in human hepatocellular carcinoma cells. World J Gastroenterol, 2004;10:37- 41
 92. Kim KS, Rhee KH, Yoon JH, Lee JG, Lee JH and Yoo JB. Ginkgo biloba extract (EGb 761) induces apoptosis by the activation of caspase-3 in oral cavity cancer cells. Oral Oncol, 2005;41:383-389.
 93. Babich H, Ackerman NJ, Burekhovich F, Zuckerbraun HL and Schuck AG. Ginkgo biloba leaf extract induces oxidative stress in carcinoma HSC-2 cells. Toxicol In Vitro, 2009;23:992-999.
 94. Lin H, Guo X, Zhang S, Dial SL, Guo L, Manjanatha MG, Moore MM and Mei N. Mechanistic evaluation of Ginkgo biloba leaf extract-induced genotoxicity in L5178Y cells. Toxicol Sci, 2014;139:338-349.
 95. Haefeli WE, Carls A. Drug interactions with phytotherapeutics in oncology. Expert Opin Drug Metab Toxicol. 2014 Mar;10(3):359-77. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24387348
 96. Uchida S, Yamada H, Li XD, et al. Effects of Ginkgo biloba extract on pharmacokinetics and pharmacodynamics of tolbutamide and midazolam in healthy volunteers. J. Clin. Pharmacol., 2006, 46:1290- 1298, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17050793
 97. Robertson SM, Davey RT, Voell J, et al. Effect of Ginkgo biloba extract on lopinavir, midazolam and fexofenadine pharmacokinetics in health subjects. Curr. Med. Res. Opion., 2008, 24(2):591-599. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1185/030079908x260871
 98. Gurley BJ, Gardner SF, Hubbard MA et al. Clinical assessment of effects of botanical supplementation on cytochrome P450 phenotypes in the elderly: St John’s wort, garlic oil, Panax ginseng and Ginkgo biloba. Drugs Aging 2005
 99. Gurley BJ, Gardner SF, Hubbard MA et al. Cytochrome P450 phenotypic ratios for predicting herb-drug interactions in humans. Clin Pharmacol Ther 2002
 100. Duche JC, Barre J, Guinot P et al. Effect of Ginkgo biloba extract on microsomal enzyme induction. Int J Clin Pharmacol Res 1989
 101. Yasui-Furukori N, Furukori H, Kaneda A et al. The effects of Ginkgo biloba extracts on the pharmacokinetics and pharmacodynamics of donepezil. J Clin Pharmacol 2004
 102. Sprouse AA, van Breemen RB. Pharmacokinetic Interactions between Drugs and Botanical Dietary Supplements. Drug Metab Dispos. 2016 Feb;44(2):162-71. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26438626
 103. Rehman SU, Choi MS, Choe K, Yoo HH. Interactions between herbs and antidiabetics: an overview of the mechanisms, evidence, importance, and management. Arch Pharm Res. 2015 Jul;38(7):1281-98. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25475096
 104. Yale SH, Glurich I. (2005) Analysis of the inhibitory potential of Ginkgo biloba, Echinacea purpurea, and Serenoa repens on the metabolic activity of cytochrome P450 3A4, 2D6, and 2C9. J Altern Complement Med 11:433–439. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15992226
 105. Etheridge, A.S., Black S.R., Patel P.R., et al., 2007. An in vitro evaluation of cytochrome P450 inhibition and P-glycoprotein interaction with goldenseal, Ginkgo biloba, grape seed, milk thistle, and ginseng extracts and their constituents. Planta Medica 73: 731–741. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17611934
 106. Gaudineau C, Beckerman R, Welbourn S, Auclair K. (2004). Inhibition of human P450 enzymes by multiple constituents of the Ginkgo biloba extract. Biochem Biophys Res Commun 318:1072–1078
 107. He N, Cai HB, Xie HG, et al. (2007). Induction of cyp3a in primary cultures of human hepatocytes by ginkgolides a and B. Clin Exp Pharmacol Physiol 34:632–635
 108. Naccarato M, Yoong D, Gough K. A Potential Drug-Herbal Interaction between Ginkgo biloba and Efavirenz. J Int Assoc Physicians AIDS Care (Chic). (2012)
 109. Lau AJ, Chang TK. (2009). Inhibition of human CYP2Bִ6-catalyzed bupropion hydroxylation by Ginkgo biloba extract: Effect of terpene trilactones and flavonols. Drug Metab Dispos 37:1931–1937
 110. Ji H, Zhang G, Yue F, Zhou X. Adverse event due to a likely interaction between sodium aescinate and ginkgo biloba extract: a case report. J Clin Pharm Ther. 2017 Apr;42(2):237-238
 111. Yin OQ, Tomlinson B, Waye MM, et al. Pharmacogenetics. 2004;14(12):841–850.
 112. Lei HP, Wang G, Wang LS, Ou-yang DS, Chen H, Li Q, Zhang W, Tan ZR, Fan L, He YJ, Zhou HH. Lack of effect of Ginkgo biloba on voriconazole pharmacokinetics in Chinese volunteers identified as CYP2C19 poor and extensive metabolizers. Ann Pharmacother. 2009 Apr;43(4):726-31. Epub 2009 Mar 18.
 113. Zuo XC, Zhang BK, Jia SJ, et al. Eur J Clin Pharmacol. 2010;66(5):503–509.
 114. Mohutsky MA, Anderson GD, Miller JW, Elmer GW. (2006). Ginkgo biloba: Evaluation of CYP2C9 drug interactions in vitro and in vivo. Am J Ther 13:24–31. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16428919
 115. Jiang X, Williams KM, Liauw WS et al. Effect of ginkgo and ginger on the pharmacokinetics and pharmacodynamics of warfarin in healthy subjects. Br J Clin Pharmacol 2005;59:425-432. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15801937
 116. Greenblatt DJ, von Moltke LL, Luo Y et al. Ginkgo biloba does not alter clearance of flurbiprofen, a cytochrome P450-2C9 substrate. J Clin Pharmacol 2006
 117. Sugiyama T, Kubota Y, Shinozuka K, et al. (2004b). Induction and recovery of hepatic drug metabolizing enzymes in rats treated with Ginkgo biloba extract. Food Chem Toxicol 42:953–957. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15110104
 118. Yang XF, Wang NP, Lu WH, Zeng FD. (2003). Effects of Ginkgo biloba extract and tanshinone on cytochrome P-450 isozymes and glutathione transferase in rats. Acta Pharmacol Sin 24:1033–1038
 119. Shinozuka K, Umegaki K, Kubota Y, et al. (2002). Feeding of Ginkgo biloba extract (GBE) enhances gene expression of hepatic cytochrome P-450 and attenuates the hypotensive effect of nicardipine in rats. Life Sci 70:2783–2792
 120. Umegaki K, Saito K, Kubota Y, et al. (2002). Ginkgo biloba extract markedly induces pentoxyresorufin O-dealkylase activity in rats. Jpn J Pharmacol 90:345–351
 121. Deng Y, Bi HC, Zhao LZ, et al. (2008a). Induction of cytochrome P450s by terpene trilactones and flavonoids of the Ginkgo biloba extract EGb 761 in rats. Xenobiotica 38:465–481
 122. Chang TK, Chen J, Yeung EY. (2006a). Effect of Ginkgo biloba extract on procarcinogen-bioactivating human CYP1 enzymes: Identification of isorhamnetin, kaempferol, and quercetin as potent inhibitors of CYP1B1. Toxicol Appl Pharmacol 213:18–26
 123. Colalto C. Pharmacol Res. 2010;62(3):207–227.
 124. Fan L, Tao G-T, Wang G, et al. Effects of Ginkgo biloba extract ingestion on the pharmacokinetics of talinolol in healthy Chinese volunteers. Ann. Pharmacother., 43:944-949, 2009
 125. Fan L, Mao X-Q, Tao G-Y, et al. Effect of Schisandra chinensis extract and Ginkgo biloba extract on the pharmacokinetics of talinolol in healthy volunteers. Xenobiot., 39(3):249-254, 2009
 126. Gurley BJ, Fifer EK, Gardner Z. Pharmacokinetic herb-drug interactions (part2): drug interactions involving popular botancial dietary supplements and their clinical relevance. Planta Med., [online prepub. dx.doi.org/10.1055/s-0031-1298331] May 7, 2012
 127. Fuchikami H, Satoh H, Tsujimoto M, et al. (2006). Effects of herbal extracts on the function of human organic aniontransporting polypeptide OATP-B. Drug Metab Dispos 34:577–582
 128. Mohamed ME, Frye RF. (2010). Inhibition of intestinal and hepatic glucuronidation of mycophenolic acid by Ginkgo biloba extract and flavonoids. Drug Metab Dispos 38:270–275
 129. Engelsen J, Nielsen JD, Winther K. Effect of coenzyme Q10 and Ginkgo biloba on warfarin dosage in stable, long-term warfarin treated outpatients. A randomised, double blind, placebo-crossover trial. Thromb Haemost. 2002;87:1075–6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12083489
 130. DeLoughery TG, Kaye JA, Morris CD, et al. Blood II, Abstract, 2002
 131. Li S, Zhang X, Fang Q, et al. Ginkgo biloba extract improved cognitive and neurological functions of acute ischaemic stroke: a randomised controlled trial. Stroke and Vascular Neurology 2017;2.
 132. Fong SY, Efferth TH, Zuo Z. Modulation of the pharmacokinetics, therapeutic and adverse effects of NSAIDs by Chinese herbal medicines. Expert Opin Drug Metab Toxicol. 2014 Dec;10(12):1711-39. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25307559
 133. Zhang SJ, Xue ZY. Effect of Western medicine therapy assisted by Ginkgo biloba tablet on vascular cognitive impairment of none dementia. Asian Pac J Trop Med 2012;5:661-4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22840457
 134. Blann AD, Landray MJ, Lip GY. ABC of antithrombotic therapy: an overview of antithrombotic therapy. BMJ 2002
 135. Fitzmaurice DA, Blann AD, Lip GY. Bleeding risks of antithrombotic therapy. BMJ 2002
 136. Abdel-Salam OM, Baiuomy AR, El-Batran S, Arbid MS. Evaluation of the anti-inflammatory, anti-nociceptive and gastric effects of Ginkgo biloba in the rat. Pharmacol Res 2004
 137. Chao JC, Hung HC, Chen SH, Fang CL. Effects of Ginkgo biloba extract on cytoprotective factors in rats with duodenal ulcer. World J Gastroenterol 2004
 138. DeLoughery TG, Kaye JA, Morris CD, et al. Blood. 2002;100(11) [Abstract #3809].
 139. Gardner CD, Zehnder JL, Rigby AJ, Nicholus JR, Farquhar JW. Effect of Ginkgo biloba (EGb 761) and aspirin on platelet aggregation and platelet function analysis among older adults at risk of cardiovascular disease: a randomized clinical trial. Blood Coagul Fibrinolysis. 2007;18:787–93. 
 140. Wolf HR. Does Ginkgo biloba special extract EGb 761 provide additional effects on coagulation and bleeding when added to acetylsalicylic acid 500 mg daily Drugs R D. 2006;7(3):163–172.
 141. Lim JW, Chee SX, Wong WJ, He QL, Lau TC. Traditional Chinese medicine: herb-drug interactions with aspirin. Singapore Med J. 2018 May;59(5):230-239.
 142. Bebbington A, Kulkarni R, Roberts P. Ginkgo biloba: persistent bleeding after total hip arthroplasty caused by herbal self-medication. J Arthroplasty 2005;20:125-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15660071
 143. Rosenblatt M, Mindel J. Spontaneous Hyphema Associated with Ingestion of Ginkgo biloba Extract N Engl J Med. 1997 Apr 10;336(15):1108. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9091822
 144. Loebstein R, Yonath H, Peleg D et al. Interindividual variability in sensitivity to warfarin: nature or nurture? Clin Pharmacol Ther 2001
 145. Wells PS, Holbrook AM, Crowther NR, Hirsh J. Interactions of warfarin with drugs and food. Ann Intern Med 1994
 146. Engelsen J, Nielsen JD, Hansen KF. [Effect of coenzyme Q10 and Ginkgo biloba on warfarin dosage in patients on long-term warfarin treatment: a randomized, double-blind, placebo-controlled cross over trial]. Ugeskr Laeger 2003
 147. Lai CF, Chang CC, Fu CH, et al. 340. Pharmacotherapy. 2002;22(10):1326. Abstract No. 12.
 148. Jiang X, Blair EY, McLachlan AJ. J Clin Pharmacol. 2006;46(11):1370–1378.
 149. Chua YT, Ang XL, Zhong XM, Khoo KS. Interaction between warfarin and Chinese herbal medicines. Singapore Med J. 2015 Jan;56(1):11-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25640094
 150. Choi JG, Eom SM, Kim J, et al., A Comprehensive Review of Recent Studies on Herb-Drug Interaction: A Focus on Pharmacodynamic Interaction. J Altern Complement Med. 2016 Apr;22(4):262-79. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27003511
 151. Zhou Y, Zeng R. [Effects of Ginkgo biloba extract on anticoagulation and blood drug level of warfarin in healthy wolunteers]. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi 2011;36:2290–2293. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22097347
 152. Matthews MK. Association of Ginkgo biloba with intracerebral hemorrhage. Neurology 1998Manocha A, Pillai KK, Husain SZ. Indian J Pharmacol 28, 1996
 153. Fugh-Berman A, Ernst E. Herb-drug interactions: review and assessment of report reliability. Br J Clin Pharmacol 2001
 154. Milić N, Milosević N, Golocorbin Kon S, Bozić T, Abenavoli L, Borrelli F. Warfarin interactions with medicinal herbs. Nat Prod Commun. 2014 Aug;9(8):1211-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25233607 
 155. Lamant V, Mauco G, Braquet P, Chap H, Douste-Blazy L. Inhibition of the metabolism of platelet activating factor (PAF-acether) by three specific antagonists from Ginkgo biloba. Biochemical Pharmacology, 1987, 36, 2749–2752. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2820421
 156. Taki Y, Yokotani K, Yamada S, Shinozuka K, et al., Ginkgo biloba extract attenuates warfarin-mediated anticoagulation through induction of hepatic cytochrome P450 enzymes by bilobalide in mice. Phytomedicine,2012, 2, 177-182. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21802929
 157. Aruna D., Naidu M. UR. Pharmacodynamic interaction studies of Ginkgo biloba with cilostazol and clopidogrel in healthy human subjects. British Journal of Clinical Pharmacology. 2007;63(3):333–338. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17010102
 158. Yeo C, Cho H, Park S, et al. Clin Pharm Ther. 2010;87:S43.
 159. Kim HS, Kim GY, Yeo CW, Oh M, Ghim JL, Shon JH, Kim EY, Kim DH, Shin JG. The effect of Ginkgo biloba extracts on the pharmacokinetics and pharmacodynamics of cilostazol and its active metabolites in healthy Korean subjects. Br J Clin Pharmacol. 2014 May;77(5):821-30.
 160. Kim TE, Kim BH, Kim J, et al. Clin Ther. 2009;31(10):2249–2257.
 161. Product information for Cranberry Classic juice drink. Available from Accessed November 2009.
 162. Kim B.-H., Kim K.-P., Lim K. S., et al. Influence of Ginkgo biloba extract on the pharmacodynamic effects and pharmacokinetic properties of ticlopidine: an open-label, randomized, two-period, two-treatment, two-sequence, single-dose crossover study in healthy Korean male volunteers. Clinical Therapeutics. 2010;32(2):380–390. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20206795
 163. Lu WJ, Huang JD, Lai ML. J Clin Pharmacol. 2006;46(6):628–634.
 164. Hong JM, Shin DH, Lim YA, Lee JS, Joo IS. Ticlopidine with Ginkgo Biloba extract: a feasible combination for patients with acute cerebral ischemia. Thromb Res. 2013 Apr;131(4):e147-53. Epub 2013 Mar 7.
 165. Agbabiaka TB, Wider B, Watson LK, Goodman C. Concurrent Use of Prescription Drugs and Herbal Medicinal Products in Older Adults: A Systematic Review. Drugs Aging. 2017 Dec;34(12):891-905. 
 166. Meisel C, Johne A, Roots I. Fatal intracerebral mass bleeding associated with Ginkgo biloba and ibuprofen [letter]. Atherosclerosis 2003; 167: 367
 167. Hoffman T. Ginkgo, vioxx and excessive bleeding: possible drug-herb interactions – case report [letter]. Hawaii Med J 2001; 60: 290 
 168. Izzo AA, Ernst E. Interactions between herbal medicines and prescribed drugs: an updated systematic review. Drugs. 2009;69(13):1777-98. 
 169. Naidu M, Shifow AA, Kumar KV, Ratnakar K. Ginkgo biloba extract ameliorates gentamicin-induced nephrotoxicity in rats. Phytomed. 2000;7:191-7.
 170. Granger AS. Age Ageing. 2001;30(6): 523–525.
 171. Kupiec T, Raj V. Fatal seizures due to potential herb‐drug interactions with Ginkgo biloba. J Anal Toxicol 2005; 29: 755–758. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16419414
 172. Gregory PJ. Ann Intern Med.2001;134(4):344.
 173. Bruhn JG. Phytomedicine. 2003;10(4):358.
 174. Samuels N, Finkelstein Y, Singer SR and Oberbaum M. Herbal medicine and epilepsy: effects and interactions with antiepileptic drugs. Epilepsia, 2008;49: 373-380.
 175. Manocha A, Pillai KK, Husain SZ. Indian J Pharmacol 28, 1996
 176. Leistner E, Drewke C. J Nat Prod. 2010;73(1):86–92.
 177. Kuenick C. Dtsch Apoth Ztg. 2010;150(5):60–61.
 178. Yang G, Wang Y, Sun J, Zhang K, Liu J. Ginkgo biloba for Mild Cognitive Impairment and Alzheimer's Disease. Curr Top Med Chem. 2016;16(5):520-8.
 179. Birks J, Grimley EV, Van Dongen M. Ginkgo biloba for cognitive impairment and dementia. Cochrane Database Syst Rev. 2002;4:CD003120. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12519586
 180. Stargrove M B, Treasure J,McKee D. L, Herb, Nutrient, and Drug Interactions, Elsevier, 2008
 181. Arzneimittelkommission der deutschen Arrztesschaft. Dtsch Arztebl 99, 2002
 182. Wada K, Sasaki K, Miura K et al. Isolation of bilobalide and ginkgolide A from Ginkgo biloba L. shorten the sleeping time induced in mice by anesthetics. Biol Pharm Bull 1993;16:210-212.
 183. Kubota Y, Kobayashi K, Tanaka N, et al. (2004). Pretreatment with Ginkgo biloba extract weakens the hypnosis action of phenobarbital and its plasma concentration in rats. J Pharm Pharmacol 56:401–405
 184. Kudolo GB. The effect of 3-month ingestion of Ginkgo biloba extract (EGb 761) on pancreatic beta-cell function in response to glucose loading in individuals with non-insulin-dependent diabetes mellitus. J Clin Pharmacol. 2001;41(6):600–611. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11402628
 185. Appleton G. Health Notes Rev Complement Integr Med. 2000;7:298–300.
 186. McKenna DJ, Jones K, Hughes K, et al. Botanical Medicines: The Desk Reference for Major Herbal Supplements, 2nd ed. New York: The Haworth Herbal Press; 2002. pp. 480–448.
 187. Aziz TA, Hussain SA, Mahwi TO, Ahmed ZA, Rahman HS, Rasedee A. The efficacy and safety of Ginkgo biloba extract as an adjuvant in type 2 diabetes mellitus patients ineffectively managed with metformin: a double-blind, randomized, placebo-controlled trial. Drug Des Devel Ther. 2018 Apr 5;12:735-742. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29670330
 188. Kudolo GB. The effect of 3-month ingestion of Ginkgo biloba extract on pancreatic beta-cell function in response to glucose loading in normal glucose tolerant individuals. J Clin Pharmacol. 2000 Jun;40(6):647-54. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10868316
 189. Kudolo GB, Wang W, Elrod R, Barrientos J, Haase A, Blodgett J. Short-term ingestion of Ginkgo biloba extract does not alter whole body insulin sensitivity in non-diabetic, pre-diabetic or type 2 diabetic subjects--a randomized double-blind placebo-controlled crossover study. Clin Nutr. 2006 Feb;25(1):123-34. Epub 2005 Nov 15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16293352
 190. Kudolo GB, Wang W, Javors M, et al. The effect of the ingestion of Ginkgo biloba extract (EGb 761) on the pharmacokinetics of metformin in non-diabetic and type 2 diabetic subjects--a double blind placebo-controlled, crossover study. Clin Nutr. 2006;25(4):606–616. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16698134
 191. Personal communication from trial author. Kudolo GB. 29 February 2008. In Mills & Bone - Principles and practice of Phytotherapy. Modern Herbal Medicine, 2ed. Churchill Livingstone, 2013 p. 975.
 192. Wang W, Javors M, Blodgett J, et al. Effect of Ginkgo Supplement on the Pharmacokinetics of Pioglitazone in Healthy Subjects. Diabetes. 2007;56(Suppl 1):A560.
 193. Uchida S, Yamada H, Li XD, et al. Effects of Ginkgo biloba extract on pharmacokinetics and pharmacodynamics of tolbutamide and midazolam in healthy volunteers. J. Clin. Pharmacol., 2006, 46:1290- 1298, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17050793
 194. Cohen AJ, Bartlik B. Ginkgo biloba for antidepressant-induced sexual dysfunction. J. Sex Marital Ther., 24:139-143, 1998
 195. Tang SW, Tang W, Leonard BE. Patients on psychotropic medications and herbal supplement combinations: clinical considerations. Int Clin Psychopharmacol. 2017 Mar;32(2):63-71. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27902536
 196. Galluzzi S, Zanetti O, Binetti G, Trabucchi M, Frisoni GB (2000). Coma in a patient with Alzheimer’s disease taking low dose trazodone and gingko biloba. J Neurol Neurosurg Psychiatry 68:679–680. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10836866
 197. Wheatley D. Triple-blind, placebo-controlled trial of Ginkgo biloba in sexual dysfunction due to antidepressant drugs. Hum Psychopharmacol. (2004)
 198. Kang B-H, Lee S-J, Kim M-D, et al. A placebo-controlled, double-blind trial of Ginkgo biloba for antidepressant-induced sexual dysfunction. Hum. Psychopharm., 17:279-284, 2002
 199. Ellison JM, DeLuca P. Fluoxetine-induced genital anesthesia relieved by Ginkgo biloba extract. J. Clin. Psychiatry, 59(4):199-200, 1998
 200. Fowler JS, Wang GJ, Volkow ND, et al. Evidence that Ginkgo biloba extract does not inhibit MAO A and B in living human brain. Life Sci., 66(9):PL141-PL146, 2000
 201. Porsolt RD, Roux S, Drieu K. Evaluation of a Ginkgo biloba extract (EGb 761) in functional tests for monoamine oxidase inhibition. Arzneim.-Forsch., 50(3):232-235, 2000
 202. White HL, Scates PW, Cooper BR. Extracts of Ginkgo biloba leaves inhibit monoamine oxidase. Life Sci., 58(16):1315-1321, 1996
 203. Robertson SM, Davey RT, Voell J, et al. Effect of Ginkgo biloba extract on lopinavir, midazolam and fexofenadine pharmacokinetics in health subjects. Curr. Med. Res. Opion., 2008, 24(2):591-599. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1185/030079908x260871
 204. Hemmeter U, Annen B, Bischof R, et al. Polysomnographic effects of adjuvant Ginkgo biloba therapy in patients with major depression medicated with trimipramine. Pharmacopsych., 34:50-59, 2001
 205. Vorberg G. Ginkgo biloba extract (GBE*): A long-term study of chronic cerebral insufficiency in geriatric patients. Clin. Trials J., 22(2):149-157, 1985
 206. Mauro VF, Mauro LS, Kleshinski JF, et al. Impact of Ginkgo biloba on the pharmacokinetics of digoxin. Am J. Therapeut., 10(4):247-251, 2003
 207. Hauns, B.; Haring, B.; Kohler, S.; Mross, K.; Robben-Bathe, P.; Unger, C. Phase II study with 5-fluorouracil and ginkgo biloba extract (GBE 761 ONC) in patients with pancreatic cancer. Arzneimittelforschung, 1999, 49(12), 1030-1034.
 208. Fukaya H, Kanno H. [Experimental studies of the protective effect of Ginkgo biloba extract (GBE) on cisplatin-induced toxicity in rats]. Nippon Jibiinkoka Gakkai Kaiho 1999
 209. Ozturk G, Anlar O, Erdogan E et al. The effect of Ginkgo extract EGBִ761 in cisplatin-induced peripheral neuropathy in mice. Toxicol Appl Pharmacol 2004
 210. Brouwer CA, Gietema JA, van den Berg MP et al. Long-term cardiac follow-up in survivors of a malignant bone tumour. Ann Oncol 2006
 211. Yi SY, Nan KJ, Chen SJ. [Effect of extract of Ginkgo biloba on doxorubicin-associated cardiotoxicity in patients with breast cancer]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2008 Jan;28(1):68-70.
 212. Naidu MU, Kumar KV, Mohan IK et al. Protective effect of Ginkgo biloba extract against doxorubicin-induced cardiotoxicity in mice. Indian J Exp Biol 2002
 213. Agha AM, El-Fattah AA, Al-Zuhair HH, Al-Rikabi AC. Chemopreventive effect of Ginkgo biloba extract against benzo(a)pyrene-induced forestomach carcinogenesis in mice: amelioration of doxorubicin cardiotoxicity. J Exp Clin Cancer Res 2001
 214. Okuyan B, Izzettin FV, Bingöl-Ozakpinar Ö, et al. The effects of Ginkgo biloba on nephrotoxicity induced by cisplatin-based chemotherapy protocols in rats. IUFS J Biol. 2012;71:103.
 215. Liu SQ, Xu CY, Qin MB, Tan L, Zhuge CF, Mao YB, Lai MY, Huang JA. Ginkgo biloba extract enhances chemotherapy sensitivity and reverses chemoresistance through suppression of the KSR1-mediated ERK1/2 pathway in gastric cancer cells. Oncol Rep. 2015 Jun;33(6):2871-82. Epub 2015 Apr 24.
 216. Etheridge AS, Kroll DJ, Mathews JM. Inhibition of paclitaxel metabolism in vitro in human hepatocytes by Ginkgo biloba preparations. J Diet Suppl 2009;6:104– 110. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22435411
 217. Ben-Arye E, Samuels N, Lavie O. Integrative Medicine for Female Patients with Gynecologic Cancer. J Altern Complement Med. 2018 Sep/Oct;24(9-10):881-889. doi: 10.1089/acm.2018.0163. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30247969
 218. Vardy J, Dhillon HM, Clarke SJ, et al. Investigation of herb-drug interactions with ginkgo biloba in women receiving hormonal treatment for early breast cancer. Springer Plus 2013;2:126. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23596562
 219. Dardano A, Ballardin M, Ferdeghini M, et al. Anticlastogenic effect of Ginkgo biloba extraact in Graves' disease patients receiving radioiodine therapy. J. Clin. Endocrin. Metab., 92(11):4286-4289, 2007
 220. Dardano A, Ballardin M, Caraccio N, et al. The effect of Ginkgo biloba extract on genotoxic damage in patients with differentiated thyroid carcinoma receiving thyroid remnant ablation with iodine-131. Thyroid, 22(3):318-324, 2011
 221. Bagnis C, Deray G, Dubois M et al. Prevention of cyclosporin nephrotoxicity with a platelet-activating factor (PAF) antagonist. Nephrol Dial Transplant 1996
 222. Becker K, Braquet P, Forster W. Influence of the specific antagonist of PAF-acether, BN 52021, and of Ginkgo extract on the rejection of murine tail skin allografts and the PAF-acether mortality in mice in particular consideration of the role of TXB 2. Biomed Biochim Acta 1988
 223. Foegh ML, Khirabadi BS, Rowles JR et al. Prolongation of cardiac allograft survival with BN 52021, a specific antagonist of platelet-activating factor. Transplantation 1986
 224. Varga E, Bodi A, Ferdinandy P et al. The protective effect of EGb 761 in isolated ischemic/reperfused rat hearts: a link between cardiac function and nitric oxide production. J Cardiovasc Pharmacol 1999
 225. Mahmoud F, Abul H, Onadeko B et al. In vitro effects of Ginkgolide B on lymphocyte activation in atopic asthma: comparison with cyclosporin A. Jpn J Pharmacol 2000
 226. Barth SA, Inselmann G, Engemann R, Heidemann HT. Influences of Ginkgo biloba on cyclosporin A–induced lipid peroxidation in human liver microsomes in comparison to Vitamin E, glutathione and N-acetylcysteine. Biochem Pharmacol 1991
 227. Grino JM. BN 52021: A platelet activating factor antagonist for preventing post-transplant renal failure. Ann. Int. Med., 121:345-347, 1994
 228. Brondino N, et al. A Systematic Review and Meta-Analysis of Ginkgo biloba in Neuropsychiatric Disorders: From Ancient Tradition to Modern-Day Medicine. Evid Based Complement Alternat Med. (2013)
 229. Atmaca M, et al. The effect of extract of ginkgo biloba addition to olanzapine on therapeutic effect and antioxidant enzyme levels in patients with schizophrenia. Psychiatry Clin Neurosci. (2005)
 230. Zhang XY, Zhou DF, Zhang PY, et al. A double-blind, placebo-controlled trial of extract of Ginkgo biloba added to haloperidol in treatment-resistant patients with schizophrenia. J. Clin. Psychiatry, 62(11):878-883, 2001
 231. Doruk A, Uzun O, Ozşahin A. A placebo-controlled study of extract of ginkgo biloba added to clozapine in patients with treatment-resistant schizophrenia. Int Clin Psychopharmacol. (2008)
 232. Singh V, Singh SP, Chan K. Review and meta-analysis of usage of ginkgo as an adjunct therapy in chronic schizophrenia. Int. J. Neuropsychopharm., 13:257-271, 2010
 233. Zhang XY, Zhou DF, Su JM, et al. J Clin Psychopharmacol. 2001;21(1):85–88.
 234. Chen X, Hong Y, Zheng P. Efficacy and safety of extract of Ginkgo biloba as an adjunct therapy in chronic schizophrenia: A systematic review of randomized, double-blind, placebo-controlled studies with meta-analysis. Psychiatry Res. 2015 Jul 30;228(1):121-7. Epub 2015 May 1.
 235. Zhou D, Zhang X, Su J et al. The effects of classic antipsychotic haloperidol plus the extract of Ginkgo biloba on superoxide dismutase in patients with chronic refractory schizophrenia. Chin Med J (Engl) 1999
 236. Zhang XY, Zhou DF, Su JM, Zhang PY. The effect of extract of ginkgo biloba added to haloperidol on superoxide dismutase in patients with chronic schizophrenia. J Clin Psychopharmacol 2001
 237. Lin Y-Y, Chu S-J, Tsai S-H. Association between priapism and concurrent use of risperidone and Ginkgo biloba. Mayo Clin. Proc., 82(10):1288-1291, 2007
 238. Alsanad SM, Howard RL, Williamson EM. An assessment of the impact of herb-drug combinations used by cancer patients. BMC Complement Altern Med. 2016 Oct 18;16(1):393
 239. Smith M, Lin KM, Zheng YP. An open trial of nifedipine-herb interactions: nifedipine with St. John's wort, ginseng or Ginko [sic] biloba. Clin. Pharmacol. Ther., 69(2):P86, 2001
 240. Yoshioka M, Ohnishi N, Koishi T, et al. Studies on interactions between functional foods or dietary supplements and medicines. IV. Effects of Ginkgo biloba leaf extract on the pharmacokinetics and pharmacodynamics of nifedipine in healthy volunteers. Biol. Pharm. Bull., 27(12):2006-2009, 2004
 241. Kubota Y, Kobayashi K, Tanaka N, et al. (2003). Interaction of Ginkgo biloba extract (GBE) with hypotensive agent, nicardipine, in rats. In Vivo 17:409–412
 242. Ohnishi N, Kusuhara M, Yoshioka M, et al. (2003). Studies on interactions between functional foods or dietary supplements and medicines. I. Effects of Ginkgo biloba leaf 22 extract on the pharmacokinetics of diltiazem in rats. Biol Pharm Bull 26:1315–1320
 243. Zhao LZ, Huang M, Chen J, et al. (2006). Induction of propranolol metabolism by Ginkgo biloba extract EGb 761 in rats. Curr Drug Metab 7:577–587
 244. Chatterjee SS, Doelman CJ, Noldner M, et al. (2005). Influence of the Ginkgo extract EGb 761 on rat liver cytochrome P450 and steroid metabolism and excretion in rats and man. J Pharm Pharmacol 57:641–650
 245. Wiegman DJ, Brinkman K, Franssen EJ. Interaction of Ginkgo biloba with efavirenz. AIDS. 2009;23(9):1184–1185.
 246. Blonk M, et al. Effect of ginkgo biloba on the pharmacokinetics of raltegravir in healthy volunteers. Antimicrob Agents Chemother. (2012)
 247. Fasinu PS, Gurley BJ, Walker LA. Clinically Relevant Pharmacokinetic Herb-drug Interactions in Antiretroviral Therapy. Curr Drug Metab. 2015;17(1):52-64. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26526838
 248. Shakibaei F, Radmanesh M, Salari E, Mahaki B. Ginkgo biloba in the treatment of attention-deficit/hyperactivity disorder in children and adolescents. A randomized, placebo-controlled, trial. Complement Ther Clin Pract. 2015 May;21(2):61-7. Epub 2015 Apr 18. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25925875
 249. Guo CX, et al. Effects of Ginkgo biloba extracts on pharmacokinetics and efficacy of atorvastatin based on plasma indices. Xenobiotica. (2012)
 250. Dai LL, Fan L, Wu HZ, Tan ZR, Chen Y, Peng XD, Shen MX, Yang GP, Zhou HH. Assessment of a pharmacokinetic and pharmacodynamic interaction between simvastatin and Ginkgo biloba extracts in healthy subjects. Xenobiotica. 2013 Oct;43(10):862-7. Epub 2013 Mar 1.
 251. Tang J, Sun J, Zhang Y, et al. (2007). Herb-drug interactions: Effect of Ginkgo biloba extract on the pharmacokinetics of theophylline in rats. Food Chem Toxicol 45:2441–2445
 252. Hartley DE, Elsabagh S, File SE. Gincosan (a combination of Ginkgo biloba and Panax ginseng): the effects on mood and cognition of 6 and 12 weeks' treatment in post-menopausal women. Nutr Neurosci. (2004)
 253. Scholey AB, Kennedy DO. Acute, dose-dependent cognitive effects of Ginkgo biloba, Panax ginseng and their combination in healthy young volunteers: differential interactions with cognitive demand. Hum Psychopharmacol. (2002)
 254. Kennedy DO, Scholey AB, Wesnes KA. Differential, dose dependent changes in cognitive performance following acute administration of a Ginkgo biloba/Panax ginseng combination to healthy young volunteers. Nutr Neurosci. (2001)
 255. Wesnes KA, et al. The memory enhancing effects of a Ginkgo biloba/Panax ginseng combination in healthy middle-aged volunteers. Psychopharmacology (Berl). (2000)
 256. Wesnes KA, et al. The cognitive, subjective, and physical effects of a ginkgo biloba/Panax ginseng combination in healthy volunteers with neurasthenic complaints. Psychopharmacol Bull. (1997)
 257. Dugoua JJ, Mills E, Perri D and Koren G. Safety and efficacy of ginkgo (Ginkgo biloba) during pregnancy and lactation. Can J Clin Pharmacol, 2006;13:e277-284.
 258. Zehra U, Tahir M and Lone KP. Ginkgo biloba induced malformations in mice. J Coll Physicians Surg Pak, 2010;20:117-121.
 259. Fernandes ES, Pinto RM, de Paula Reis JE, de Oliveira Guerra M and Peters VM. Effects of Ginkgo biloba extract on the embryo-fetal development in Wistar rats. Birth defects research. Part B, Developmental and reproductive toxicology, 2010;89:133-138
 260. Pinto RM, Fernandes ES, Reis JE, Peters VM and Guerra Mde O. Intra-uterine growth retardation after prenatal administration of Ginkgo biloba to rats. Reprod Toxicol, 2007;23:480-485
 261. De Faria DE, Borges LV, Peters VM, Reis JE, Ribeiro LC, de Cassia da Silveira ESR and Guerra Mde O. Postnatal development of pups from nursing rats treated with Ginkgo biloba. Phytother Res, 2008;22:185-189

דוגמא למונוגרף מלא

לרכישת מנוי  |  כניסת מנויים

בחזרה לדף הראשי של האינדקס

חזרה לתחילת העמוד

חזרה לעמוד הקודם