עם ישראל חי!
פתיחת תפריט נגישות
גישה מהירה לדף הבית

פורמולת צמחי מרפא לחולי סרְטן המעי המטופלים בכימותרפיה

עודכן בתאריך 22/06/2017

 

מה נבדק?

במחקר קליני מבוקר, שאינו אקראי, נבדקה ההשפעה של פורמולת הצמחים הסינית Kuan-Sin-Yin על רמת האנרגיה בקרב חולי סרטן המעי המטופלים בכימותרפיה.

הפורמולה Kuan-Sin-Yin הינה מרתח, המכיל שבעה צמחי מרפא: קודונופסיס (Codonopsis pilosula), אטרקטילודס (Atractylodes macrocephala), שוש סיני (Glycyrrhiza uralensis), פטריית פוריה (Poria cocos), אסטרגלוס (Astragalus membranaceus), ליגוסטרום (Ligustrum lucidum) ו-Agastache rugose.

 

המחקר
במחקר נכללו 52 מטופלים מבית חולים בטאיוואן, אשר חולקו באופן שאינו אקראי לנטילת הפורמולה - פעם ביום לאחר ארוחת הבוקר במשך שבועיים, בין טיפולי הכימותרפיה - או לקבוצת הביקורת, שטופלה רק בכימותרפיה. החוקרים מסבירים כי הבחירה בחלוקה לא אקראית לקבוצות מבוססת על כך שהטיפול הנבדק אינו טיפול סטנדרטי בסרטן המעי הגס, ולכן הם אפשרו לחולים לבחור האם לקבל טיפול זה כטיפול משלים או לאו. 
יעילות הטיפול נבדקה בהתאם לשיפור ברמת האנרגיה במרידיאנים (באמצעות מדידת ההולכה החשמלית) ובהשתנות קצב הלב (heart-rate variability) כמדד לפעילות האוטונומית, וכן באמצעות הערכת רמת התסמינים ואיכות החיים.

 

תוצאות המחקר

מתוצאות המחקר עולה כי נטילת הפורמולה תרמה לשיפור ברמת האנרגיה ובהשתנות קצב הלב וכן הייתה מלווה בירידה ברמת התסמינים כמו תשישות, עצירות ובחילות ובעלייה במדד איכות החיים. החוקרים מסכמים כי ממצאים אלה מצביעים על יעילות הפורמולה להגברת האנרגיה ולשיפור המצב הגופני בקרב חולי סרטן המטופלים בכימותרפיה, אולם נדרשים מחקרים בהיקף גדול יותר ובאיכות גבוהה יותר על מנת לאשש את המסקנות.

 

קרא עוד על סרטן כללי

 

מקור

Therapeutic efficacy of Traditional Chinese medicine, "Kuan-Sin-Yin", in patients undergoing chemotherapy for advanced colon cancer - A controlled trial.
Chien TJ, Liu CY, Lu RH, Kuo CW, Lin YC, Hsu CH.
Complement Ther Med. 2016 Dec;29:204-212. doi: 10.1016/j.ctim.2016.10.001. Epub 2016 Oct 20.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27912948
חזרה לתחילת העמוד

חזרה לעמוד הקודם