פתיחת תפריט נגישות
גישה מהירה לדף הבית

רכיבים טבעיים לתמיכה בירידה במשקל

עודכן בתאריך 11/12/2016

 

מה נבדק?

סקירה המציגה את העדויות בנוגע לתרומה של תוספי תזונה ותוספים צמחיים לירידה במשקל, תוך התייחסות לרכיבים הפעילים ולמנגנוני הפעולה הכוללים הגברת ההוצאה האנרגטית, דיכוי התיאבון, עיכוב האנזים ליפאז, ויסות התמיינות תאי שומן וויסות תהליכי המטבוליזם של שומן. 

 

תוצאות המחקר
הרכיבים הטבעיים שנמצאו כבעלי השפעה מיטיבה על הירידה במשקל במחקרים שנערכו בקרב עכברים כוללים: זן של פרי הדר Citrus depressa, אוכמניות (Vaccinium ashei) ותות עץ (Morus australis), פולי סויה, פולי קפה, תה ירוק (Camellia sinensis), עלי לוטוס (Nelumbo nucifera) עם טאורין, ג'ינג'ר (Zingiber officinale), זן של עץ שיטה Acacia mollissima, פלפל צ'ילי (Capsicum annuum), קופטיס (Coptis chinensis), כורכום (Curcuma longa) ועלי תות לבן (Morus alba). 

בהמשך מציגים החוקרים את העדויות שעולות הן ממחקרים פרה-קליניים והם ממחקרים אפידמיולוגיים וקליניים בנוגע לרכיבים תזונתיים שונים שהינם בעלי השפעה נוגדת-השמנה, כולל מגוון רחב של פיטוכימיקלים, חומצות שומן רב בלתי רוויות, סיבים תזונתיים, סוגים שונים של חלבון, מזונות עשירים בסידן ופרוביוטיקה.

 

מסקנות החוקרים

החוקרים מסכמים כי השימוש ברכיבים טבעיים עשוי לתמוך בתהליך הירידה במשקל, כאשר ייתכן ורכיבים מסוימים פועלים באופן סינרגיסטי ומגבירים את ההשפעה נוגדת ההשמנה תוך סיכון נמוך להשפעות שליליות. השימוש ברכיבים טבעיים עשוי לספק יתרונות נוספים כמו שיפור רמות הסוכר והשומן. 

 

קרא עוד על השמנת יתר

 

מקור

Natural Dietary and Herbal Products in Anti-Obesity Treatment.
Sun NN, Wu TY, Chau CF.
Molecules. 2016 Oct 11;21(10). pii: E1351.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27727194
חזרה לתחילת העמוד

חזרה לעמוד הקודם