עם ישראל חי!
פתיחת תפריט נגישות
גישה מהירה לדף הבית

הריון - דיכאון וחרדות - טיפול טבעי

עודכן בתאריך 26/10/2022

טיפול טבעי | צמחי מרפא | מחקרים

 

חרדה היא מצב של אי שקט ותחושת חוסר אונים הנובע מאיום או סכנה מציאותיים או דמיוניים, מודעים או בלתי מודעים. החרדה יכולה להופיע באופן ספונטני או להיבנות בהדרגה ולהתבטא בהיבט הפיזי ו/או הנפשי.

הפרעת חרדה הנמשכת לאורך זמן יכולה לפגוע משמעותית באיכות החיים של האישה ובבריאותו של העובר.

תקופת ההריון הינה תקופה גדושת שינויים אשר מביאים עימם התרגשות חיובית לצד רגשות פחד וחרדה מהבאות. חרדה בהריון הינה מצב נפוץ אשר לרוב נגרם עקב חששות להריון עצמו, למצבו הבריאותי של העובר, לתהליך הלידה ולתקופה שלאחר הלידה.

תסמיני החרדה מתבטאים במתח מוגבר, מחשבות שליליות, חששות, חלומות על ההריון והלידה (ברובם חלומות מפחידים), מחשבות טורדניות וכד' ומלווים בתחושות גופניות של דפיקות לב מואצות, עלייה ברמת קורטיזול (הורמון בלוטת יותרת הכליה המופרש בעת לחץ), קוצר נשימה ולחץ דם גבוה אשר עלולים להשפיע על מהלך ההריון ועל בריאות העובר. חרדה בהריון הינה תופעה נפוצה ומקובלת אך יש לטפל בה ובתסמיניה על מנת להקל על האישה ולמנוע נזקים לעובר.

נראה כי נשים שאובחנו כסובלות מחרדה לפני ההריון הינן בעלות תגובות חרדה קיצוניות יותר במהלך תקופת ההריון מאשר נשים אשר לא סבלו מחרדות.

בנוסף, חשוב לציין כי חרדה בהריון שאינה מטופלת עלולה להגביר סיכון להתקפי חרדה ולדכאון לאחר לידה.

 

טיפול טבעי בחרדוֹת בהריוֹן

 

ניתן להפחית ואף למנוע חרדות בהריון.

שימוש בטכניקות הרפיה כגון דמיון מודרך ותרגילי נשימה כמו גם תזונה נכונה ומאוזנת עשויים במידה רבה לשפר את תפקוד מערכת העצבים ולסייע לגוף בהתמודדות עם לחצים ומתחים אשר עלולים לגרום לחרדות.

להלן מספר המלצות למניעה וטיפול בחרדה בהריון: 

  • שימוש בשמנים אתריים - ניתן להשתמש בשמנים אתריים המסייעים להרגעה ואיזון של המערכת העצבית. דוגמא לשמנים אתריים מרגיעים:  למידע השלם למנויים

 

צמחי מרפא לטיפול בחרדוֹת בהריוֹן:

עקרונות הטיפול בחרדות בזמן הריון זהים לעקרונות הטיפול שלא בהריון, למעט מגבלת השימוש בצמחי מרפא המותרים לשימוש בתקופה זו.

מידע נרחב אודות שיטות ואסטרטגיות הטיפול ניתו למצוא תחת הערך חרדה.

בין צמחי המרפא המותרים לשימוש בזמן הריון ניתן למצוא  למידע השלם למנויים

 

מחקרים על חרדוֹת בהריוֹן ורפואה טבעית:

בחלק זה תמצאו סקירות מחקרים על תזונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה לטיפול בחרדות בהריון. למידע השלם למנויים

 

 


דוגמא לדף מידע מלא

לרכישת מנוי  |  כניסת מנויים

חזרה לתחילת העמוד

חזרה לעמוד הקודם